Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KÁRY PO ŠMEJDECH

  Další auta zabavená zločincům jsou na prodej! Šanci má každý!

  13.10.2016 00:25 / zprávy google+ twitter facebook

  Další auta zabavená pachatelům trestné činnosti jsou na prodej. Při startu projektu elektronické aukce ministerstvo vnitro prodejem 15 aut získalo 2,9 milionu korun. Nyní jde do aukce další část vozidel.

  Audi Aukce lupa
  Tato audina je v nabídce za více než 1,2 milionu korun! | Aukro

  V nabídce je opět 15 automobilů, jejichž hodnota je podle znaleckých posudků kolem šesti milionů korun. Novinářům to řekl ekonomický náměstek ministra vnitra Jiří Zmatlík. Podle něj se prodej majetku pocházejícího z trestné činnosti bude postupně rozšiřovat. Vnitro bude nabízet například elektroniku nebo cenné papíry.

   

  Spravování zabaveného majetku z trestné činnosti je nákladné, protože musí být uskladněn a udržován, což stojí několik desítek milionů korun ročně. Proto se ministerstvo rozhodlo jej co nejrychleji prodávat ještě předtím, než bude vynesen rozsudek, což v některých případech může trvat i několik let.

   

  „Pokud se auta prodají, tak peníze zůstanou na účtu ministerstva. Když je člověk pravomocně odsouzen, tak se výnos z akce použije například na odškodnění nebo peníze propadnou státu,“ uvedl Zmatlík.  

  Celkem 15 aut, která patřila zločincům, jde do aukce. Jejich hodnota je okolo 6 milionů korun.

   

  Vnitro spustilo pilotní projekt letos v dubnu. V prvním kole se při aukcích prodávala spíše běžná auta, v druhém kole již byla v nabídce například luxusnější sportovní auta, limuzíny či terénní vozy. Nyní vnitro nabízí například limuzíny Audi či BMW. Některá auta mají vybavení, které zahrnuje například televizory zabudované v zadních sedadlech. V nabídce je také Ford Mustang, který má upravený výfuk či zvedací podvozek.

   

  Aktuální dražba potrvá do konce listopadu. Podle Zmatlíka je o aukce mezi lidmi zájem. Některým vyhovuje model, jiným cena, ale některým dokonce i to, že je auto po někom kontroverzním. 

   

  Kriminalisté v Česku loni zajistili zločinecký majetek, peníze a výnosy z trestné činnosti za 6,2 miliardy korun, o rok dříve to bylo za osm miliard. Za letošní první pololetí byl zabaven majetek v hodnotě kolem šesti miliard korun.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...