Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÁ INVESTICE

  České dráhy utratí skoro čtvrt miliardy!

  03.10.2016 07:55 / zprávy google+ twitter facebook

  České dráhy hodlají utratit téměř čtvrt miliardy korun. Plánují nakoupit posunovací lokomotivy. Vyplývá to z informací uveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek. Celkem 12 dvounápravových lokomotiv, které mají ve stanicích pomáhat se sestavováním vlaků, mají nahradit starší typy lokomotiv řady 714.

  Lokomotiva lupa
  Tyto posunovací lokomotivy České dráhy nahradí novými za 240 milionů korun! | Archiv ČD

  Původní lokomotivy vznikly rekonstrukcí vozidel původně vyráběných v 70. letech předchozího století. Nyní je čas je modernizovat.

   

  "Tyto lokomotivy jsou na hranici životnosti a vyžádaly by si rozsáhlejší opravy a modernizaci. Cílem nákupu nových lokomotiv je snížit provozní náklady na posun ve významných lokalitách, kde se řada 714 využívá, lehčí a úspornější lokomotivou," uvedl mluvčí drah Petr Šťáhlavský.

   

  Podle některých názorů by ale bylo lepší, kdyby České dráhy raději investovaly do většího rozvoje běžných lokomotiv a vagónů, a třeba konečně na všech stěžejních trasách zavedly do vlaků wi-fi signál či vůbec zlepšily signál pro mobilní telefony. Ten je totiž obzvlášť v nových či modernizovaných “elektronických“ vagónech někdy doslova mizerný.  

  České dráhy nakoupí za 240 milionů korun posunovací lokomotivy. Ty mohou někde dokonce táhnout běžné soupravy.
   

   

  Nově pořizované posunovací mašiny budou sloužit k posunu na nádražích, ale s novými lokomotivami se budou moci cestující setkat také na méně vytížených tratích. Dopravce je totiž hodlá používat i pro tažení vlakových souprav na tratích, kde nebude vadit jejich nízká rychlost. Ta má být do maximálních 60 kilometrů v hodině.

   

  Vítěz soutěže by měl lokomotivy dodat do 20 měsíců od podpisu smlouvy. „Po pořízení těchto lokomotiv nebude dopravce potřebovat na stejnou práci najímat lokomotivy jiných společností," uvedl Šťáhlavský s tím, že České dráhy proto zruší soutěž na desetiletý pronájem posunovacích lokomotiv.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...