Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NECHTĚNÉ DĚTI

  Další dítě v babyboxu! Je jich čím dál víc!

  26.09.2016 00:01 / zprávy google+ twitter facebook

  Další nechtěné dítě se objevilo v babyboxu. Tentokrát zřejmě matka odložila své čerstvě narozené dítě do speciální schránky v Ústí nad Orlicí! Zřejmě jej porodila v domácím prostředí!

  Babybox Hess lupa
  V českých babyboxech bylo odloženo už 143 dětí! Poslední v neděli večer! | Archiv L. Hesse

  Zakladateli babyboxů Ludvíku Hessovi přišla v neděli večer do mobilu zpráva o odložení dalšího, v pořadí už 143. děťátka v Ústí nad Orlicí. "Holčička, čerstvě narozená, zabalená jen do ručníku, s pupečníkem podvázaným žlutou tkaničkou, je třetím děťátkem, kterému pomohl orlickoústecký babybox vstoupit do nového života. Děvčátko jsem pojmenoval Martina po paní doktorce Martině Gieciové, která holčičku ošetřila," prozradil Hess.  

  V babyboxech od doby jejich založení se objevilo už 143 dětí. Poslední v neděli večer v Ústí nad Orlicí!
   

   

  Příjmení Zakálová dostala prý dívenka po primáři Orlickoústecké nemocnice Dinovi Zakálovi, s kterým Ludvík Hess v roce 2008 otvíral orlickoústecký babybox jako sedmý v pořadí a v roce 2014 společně původní schránku vyměnili za babybox nové generace. "Martinka je 13. letošním děťátkem a skóre holky versus klučíci zvýšila na 83:60," podotkl zakladatel babyboxů. 

   

  Babyboxy mají jak své příznivce, tak i stále odpůrce. A to někdy i z řad pediatrů. Přitom kdyby tyto schránky nefungovaly, není vůbec jasné, jaký osud by následně po narození nechtěné děti potkal. 

  nely | bleskove.cz

  Témata: babybox, dítě, Hess
  Komentáře ke článku
  loading...