Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DOBRÝ NÁPAD

  Vláda chce více ochránit seniory, kteří se stali obětí trestných činů!

  23.09.2016 08:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Kromě dětí jsou nejzranitelnější a také nejtýranější skupinou senioři. Především pokud jde o lidi, kteří se stali oběťmi trestného činu. Proto chce vláda pomocí zákona zvýšit jejich ochranu a pošle návrh do Poslanecké sněmovny.

  seniorka lupa
  Vláda chce více ochránit seniory, kteří byli obětí trestného činu! | Shutterstock

  Seniorům, kteří se stali oběťmi trestného činu, by měl stát poskytnout větší ochranu. Tuto vládní novelu zákona ve čtvrtek podpořil také ústavně právní výbor Poslanecké sněmovny. Senioři by tak měli například nárok na vyslechnutí speciálně vyškoleným policistou. Mohli by si také vybírat, jestli je bude vyslýchat žena nebo muž. 

   

  „Dále by měli právo na to být vyslechnuti pouze jednou a v trestním řízení by se nemuseli setkat s pachatelem. Aby jim stát dokázal poskytnout více informací, lepší zacházení a třeba i bezplatnou pomoc ve chvíli, kdy se domáhají svých práv. Abychom se nestarali pouze o potrestání pachatelů, ale také o oběti trestných činů. A to je cílem té novely. V tomto smyslu by se senioři skutečně měli dostat mezi osoby, které jsou zvlášť zranitelné,“ uvedl poslanec Jeroným Tejc (ČSSD).  

  Vláda chce ochránit seniory, kteří se stali oběťmi trestného činu. Souhlasí i opozice!
   

   

  Zákonodárci by tuto normu měli projednat v říjnu. S návrhem souhlasí také pravicová opozice. To znamená, že by měla být schválena velmi rychle.

   

   „Tito lidé mají často těžkou životní situaci. Je tedy důležité, aby byli jako potencionální oběti trestných činů více chráněni. Tento návrh byl podpořen napříč politickým spektrem a skutečně platí, že nejenom děti, ale i senioři jsou nejvíce zranitelní z hlediska páchání trestné činnosti,“ vysvětluje souhlas opozice s vládním návrhem novely poslanec Martin Plíšek (TOP 09 a Starostové). 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...