Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  DIVNÝ PŘÍPAD

  Komedie s názvem Parkanová a CASA pokračuje! Nikdo ji nechce soudit!

  17.09.2016 07:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Je to justiční komedie desetiletí! Kauzu exministryně obrany Vlasty Parkanové prostě nechce nikdo soudit! Zatímco se před časem dvě soudkyně omlouvaly, že případ nemohou dělat, jedna z nich musela. Teď ale soud případ vrátil státnímu zástupci!

  Parkanová Vlasta lupa
  Vlastu Parkanovou v kauze CASA nikdo nechce soudit! | Archiv ČT

  Obvodní soud pro Prahu 6 vrátil obžalobu za nákup předražených armádních letounů CASA v roce 2009. Policie musí případ došetřit. Od doby, kdy byla obžaloba podána, uplynuly už čtyři roky! Vlasta Parkanová čelí ovinění, že nevýhodnou smlouvou připravila stát o 658 milionů korun.

   

  Obžalobu projednala v neveřejném jednání soudkyně Markéta Binderová. „Podle protokolu se věc vrací státnímu zástupci k došetření,“ uvedl předseda Obvodního soudu pro Prahu 6 Martin Slováček s tím, že proti tomuto rozhodnutí může státní zástupce podat stížnost k Městskému soudu v Praze.  

  Případ letounů CASA a Vlasty Parkanové stále nekončí. Soud nyní vrátil vše k došetření. Hlavní líčení nařízeno tedy nebylo!
   

   

  Sama Parkanová, která s médii jinak nekomunikuje a žije, téměř skryta, ve svém domě v Sezimově Ústí na Táborsku, rozhodnutí uvítala. „Znamená pro mě potvrzení faktu, že návrh byl nezpůsobilý od samého počátku v roce 2012 a zůstal nezpůsobilý až do této doby,“ reagovala na postup soudu Parkanová.

   

  Spolu s Parkanovou je v případu stíhaný i Jiří Staněk, bývalý ředitel sekce vyzbrojování. Podle obžaloby v roce 2009 uzavřeli pro stát nevýhodnou smlouvu na čtyři letouny CASA C-295M se společností Omnipol. Cena převyšující tři miliardy korun byla podle znaleckého posudku, který si nechala zpracovat policie, extrémně nepřiměřená. Stát podle znalce přišel o 658 milionů korun. Čtvrtý letoun stát vyměnil za pět bitevníků L 159.

   

  Obviněným hrozí od 3 do 10 let vězení. Kdy se případ vůbec dostane fakticky k soudu, není jasné. Není vyloučeno, že to nebude dříve jak v příštím roce.

  nely | bleskove.cz

  Témata: CASA, Parkanová, soud, Policie
  Komentáře ke článku
  loading...