Čtvrtek 21. června 2018
svátek má Alois, zítra Pavla

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DIVNÝ PŘÍPAD

  Komedie s názvem Parkanová a CASA pokračuje! Nikdo ji nechce soudit!

  17.09.2016 07:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Je to justiční komedie desetiletí! Kauzu exministryně obrany Vlasty Parkanové prostě nechce nikdo soudit! Zatímco se před časem dvě soudkyně omlouvaly, že případ nemohou dělat, jedna z nich musela. Teď ale soud případ vrátil státnímu zástupci!

  Parkanová Vlasta lupa
  Vlastu Parkanovou v kauze CASA nikdo nechce soudit! | Archiv ČT

  Obvodní soud pro Prahu 6 vrátil obžalobu za nákup předražených armádních letounů CASA v roce 2009. Policie musí případ došetřit. Od doby, kdy byla obžaloba podána, uplynuly už čtyři roky! Vlasta Parkanová čelí ovinění, že nevýhodnou smlouvou připravila stát o 658 milionů korun.

   

  Obžalobu projednala v neveřejném jednání soudkyně Markéta Binderová. „Podle protokolu se věc vrací státnímu zástupci k došetření,“ uvedl předseda Obvodního soudu pro Prahu 6 Martin Slováček s tím, že proti tomuto rozhodnutí může státní zástupce podat stížnost k Městskému soudu v Praze.  

  Případ letounů CASA a Vlasty Parkanové stále nekončí. Soud nyní vrátil vše k došetření. Hlavní líčení nařízeno tedy nebylo!
   

   

  Sama Parkanová, která s médii jinak nekomunikuje a žije, téměř skryta, ve svém domě v Sezimově Ústí na Táborsku, rozhodnutí uvítala. „Znamená pro mě potvrzení faktu, že návrh byl nezpůsobilý od samého počátku v roce 2012 a zůstal nezpůsobilý až do této doby,“ reagovala na postup soudu Parkanová.

   

  Spolu s Parkanovou je v případu stíhaný i Jiří Staněk, bývalý ředitel sekce vyzbrojování. Podle obžaloby v roce 2009 uzavřeli pro stát nevýhodnou smlouvu na čtyři letouny CASA C-295M se společností Omnipol. Cena převyšující tři miliardy korun byla podle znaleckého posudku, který si nechala zpracovat policie, extrémně nepřiměřená. Stát podle znalce přišel o 658 milionů korun. Čtvrtý letoun stát vyměnil za pět bitevníků L 159.

   

  Obviněným hrozí od 3 do 10 let vězení. Kdy se případ vůbec dostane fakticky k soudu, není jasné. Není vyloučeno, že to nebude dříve jak v příštím roce.

  nely | bleskove.cz

  Témata: CASA, Parkanová, soud, Policie
  Komentáře ke článku
  loading...