Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÝ SKANDÁL

  Ústav hrůzy: Vychovatelé týrají a znásilňují dívky!

  14.09.2016 07:55 / zprávy google+ twitter facebook

  Naprosto šokující případ se objevil v Galantě na jihu Slovenska. Soukromé výchovné zařízení čelí podezření, že jeho zaměstnanci poměrně dlouhou dobu sexuálně zneužívali a také týrali nezletilé dívky. Slovenská prokuratura oznámila, že případ prověřuje na základě již dříve podaných trestných oznámení ve věci týrání blízké a svěřené osoby.

  Ústav SR lupa
  V tomto zařízení v Galantě se měly hrůzy odehrávat! | Archiv ústavu

  Ředitel centra pro problémové děti nařčení odmítl, úřady se zase hájily před kritikou ze zanedbání dohledu nad zařízením. Děti tam měly být týrány, šikanovány a některé zneužívány. 

   

  Veřejnost si případu začala všímat, když opoziční poslankyně parlamentu Natália Blahová na blogu v uplynulých dnech psala o znásilnění čtrnáctileté dívky terapeutem ústavu a upozornila také, že chovankyně má zranění na intimních částech těla. Či také o tom, že je chovankyně nakažena pohlavními chorobami.

   

  Zmiňovaný případ podle slovenských médií patrně nebyl jediným podezřením na zneužití dívek v centru, které se zaměřuje na výchovu mladých lidí závislých na návykových látkách. Novinářům se tak již přihlásilo více příbuzných dlouhodobě zneužívaných dětí, kteří se nemohou domoct spravedlnosti.  

  Slovenský ústav čelí podezření, že se v něm týrají a znásilňují dívky. Ředitel i ministr to odmítají. Důkazy jsou ale více než vypovídající!
   

   

  Poprvé se o hrůzách uvnitř tohoto ústavu matka dozvěděla o dva měsíce později, kdy přišly Vánoce. Utrápená dcera se jí při povolené návštěvě doma svěřila, že ji znásilnil terapeut. To byl bohužel jen začátek nepředstavitelných útrap, kterými si prošla v místě, které ji naopak mělo pomoci ke kvalitnějšímu životu.

   

  Ředitel zařízení Peter Tománek pak podle poslankyně poté, co se matka zneužívané slečny rozhodla pro trestní oznámení, ji i s manželkou v slzách prosil, aby od stíhání ustoupila. Za neprominutelný čin terapeuta se omlouval a prohlašoval, jak k něčemu takovému nedochází, že ho propustí a že vše už bude v pořádku. Nestalo se tak a situace se naopak ještě zhoršila.

   

  Později pak matka nezletilé dívky zjistila, že její dcera v bolestech a vyčerpaná ležela na zemi ve svém pokoji. V horečkách a blouznící se o ni nikdo nestaral, se zkrvavenými stehny a boláky v oblastech rozkroku pak nebylo pochyb o sexuálním násilí, kterého se na ní někdo dopustil.

   

  Po převezení dívky do nemocnice, po bojích s ústavem, se obavy potvrdily. Dívka byla v celkově silně zanedbaném zdravotním stavu a trpěla neléčenými pohlavními chorobami.

   

  Ředitel i ministr sociálních věcí Ján Richter se podle některých lidí a rodičů klientek zachovali prý jako “bezpáteřní hovada“, která kryjí pachtele. Zatímco ředitel před časem vinu přiznal, nyní odmítá, že by se cokoli v ústavu dělo.

   

  Toto tvrzení trapně podpořil i ministr Ján Richter. „Je to podnět jedné matky. Nechci ho zpochybnit. Ale není to nic jiného, jen podnět,“ řekl ministr na jednání parlamentního výboru, který se zabýval podezřeními ze zneužívání dívek ve výchovném zařízení.

   

  Případ nyní řeší policie a bude nejspíš velmi zajímavé sledovat, jak skončí. Pokud by se potvrdil, hrozí totiž i tlak na odchod ministra.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...