Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  MILIONOVÉ ŠKODY

  Krádeží kol ubývá, přesto je číslo odcizených bicyklů šokující!

  12.09.2016 10:30 / zprávy google+ twitter facebook

  V Česku se krade cokoli a pořád! Výjimkou nejsou ani jízdní kola. I když statistiky hovoří o tom, že od ledna do července jich u nás zmizelo přes 3 000, stále je to nejméně za poslední tři roky!

  Kola krádeže lupa
  Letos se zatím v ČR ukradlo nejméně kol za poslední tři roky! | Ilustrační foto

  Policisté přitom dokáží vypátrat zhruba jen každé šesté kolo. Nejhorší je situace v Praze, kde najdou jen čtyři kola ze sta. Následné vrácení bicyklu majiteli bývá problém, protože majitelé neznají jeho výrobní číslo.

   

  „Doporučujeme majitelům, aby kolo měli vyfotografované, aby znali jeho výrobní kód a aby věděli, kde ho koupili a podobně,“ říká mluvčí policie Ivana Nguyenová.

   

  Pomoct může i evidence v Centrálním registru jízdních kol, kterou nyní využívá na 10 tisíc cyklistů, což je poměrně málo. Kolo zde je zaevidováno, a pokud je odcizeno, policie ho najde, je snadné ho majiteli vrátit.  

  Krádeží kol v ČR ubývá, i když se jich za půl roku ztratilo přes 3 000! Policie radí si bicykly zaevidovat.
   

   

  „Mně ukradli  jedno kolo dvakrát, vždy bylo zamčené zámkem. Jednou ho našli, podruhé ne. A vždy jsem ho měl zaevidované,“ říká Pavel Mašek z jižních Čech, kterému vznikla škoda okolo 30 tisíc korun.

   

  I když se počet ukradených 3 000 kol za půl roku nezdá být málo, je jich skutečně méně než v předchozích letech. Může za to široká i dobře dostupná cenová nabídka relativně kvalitních bicyklů. „Pokud už třeba znalec krade kola, vyhlédne si drahé, kvalitní,“ míní kriminalisté.

   

  Nedávno dopadli v Českých Budějovicích pachatele, který ukradl na dvě desítky kol za zhruba půl milionu korun. Nyní je ve vazbě.

  nely | bleskove.cz

  Témata: krádeže, kola
  Komentáře ke článku
  loading...