Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  LETECKÁ KATASTROFA

  Na Slovensku se zřítil vrtulník. Nikdo nepřežil!

  08.09.2016 09:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Na středním Slovensku se zřítil záchranářský vrtulník. Vzhledem k tmě a špatně přístupnému terénu se nepodařilo jeho trosky včas vypátrat a zachránit posádku!

  Vrtulník lupa
  Vrtulník se zřítil krátce po vzletu. Nikdo nepřežil. | Archiv

  Tragédie se stala, když se vrtulník vracel ze zásahu ze Strelníků u Banské Bystrice. Na palubě byli tři záchranáři a jeden pacient. Podle serveru tvnoviny.sk měl vrtulník problémy hned po vzletu, když se z vysílačky ozvaly podivné zvuky a pak už se nikdo z posádky dále neozval. Posádku tvořil padesátiletý pilot Ján Rašín, který patřil ve společnosti k nejzkušenějším, lékařka Patrícia Krajňáková (46) a záchranář František Bartoš (32).

   

  Podle svědků k tomu však mělo dojít asi o deset minut později, načež se vrtulník zřítil k zemi a ozval se výbuch.  

  V noci se na Slovensku zřítil záchranářský vrtulník. Přes veškerou snahu záchranných složek se nepodařilo trosky včas objevit. Nikdo nehodu nepřežil!
   

   

  Na místo ihned vyrazili hasiči a policisté, v pátrání pomáhal dokonce i vrtulník ministerstva vnitra. Kvůli tmě a obtížně přístupnému horskému terénu se však trosky vrtulníku podařilo najít až za několik hodin. „Po odletu z místa události se dispečinku nepodařilo navázat žádný další kontakt s posádkou. Následně byly aktivovány příslušné záchranářské složky, které po nezvěstném vrtulníku pátraly v těžko přístupném terénu několik hodin. V brzkých ranních hodinách se našly nejprve trosky vrtulníku a poté dvě těla, která nebyla dosud identifikována,“ informovala mluvčí záchranářů Zuzana Hopjaková.

   

  Podobná letecká katastrofa se stala na Slovensku loni v srpnu. Ve Slovenském ráji tehdy zahynula celá čtyřčlenná posádka, která letěla na pomoc zraněnému chlapci.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...