Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ŠÍLENÁ ČÍSLA

  Šokující! 28 milionů dětí prchá před válkou!

  07.09.2016 11:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Na světě žije 28 milionů dětí, které musely kvůli válečným konfliktům opustit domovy, dalších 20 milionů dětí muselo odejít z domovů kvůli kriminálnímu násilí či chudobě. Oznámil to Dětský fond OSN.

  Válka děti lupa
  Před válkou ve světě prchá na 28 milionů dětí! | UNICEF

  UNICEF v dokumentu nazvaném Unrooted (Vykořenění) mimo jiné uvedl, že 45 procent dětských běženců pochází ze dvou zemí, a to z Afghánistánu a Sýrie. UNICEF rovněž varoval před nárůstem počtu nezletilých bez doprovodu, kteří žádají v zahraničí o azyl, v roce 2015 jich bylo 100 000. To je třikrát více než v roce 2014.

   

  Z 28 milionů dětí prchajících před válkami či jinými druhy ozbrojených konfliktů jich 17 milionů patří k takzvaným vnitřním uprchlíkům, jsou tedy na útěku v rámci své vlasti. Zbylých 11 milionů dětí se uchýlilo do zahraničí, jeden milion z nich pak patří k žadatelům o azyl, jejichž status zatím nebyl určen.

   

  Stále více dětí se na cestu vydává samo. V loňském roce podalo žádost o azyl v 78 zemích 100 000 nezletilců bez doprovodu. Tuto skupinu uprchlíků UNICEF považuje za obzvláště ohroženou, dětem navíc často chybí jakékoli doklady.  

  Na světě je 28 milionů dětí, které sužuje válka a prchají před ní! Hrozí jim přitom i další velké nebezpečí!
   

   

  „Dětští běženci a migranti čelí řadě rizikům, včetně utonutí během cest přes moře, podvýživě, dehydrataci, únosům, znásilněním či vraždám. Po příjezdu do jiné země jsou navíc často terčem diskriminace a xenofobních nálad,“ uvádí Emily Garinovou, která je autorkou zprávy UNICEF.

   

  Zpráva žádá mezinárodní společenství, aby poskytlo ochranu, vzdělání a zdravotní služby vykořeněným dětem a aby vlády řešily kořeny příčin masové migrace a masového uprchlictví. Zemí, která nyní hostí nejvíce uprchlíků a pravděpodobně i nejvíce dětských běženců, je podle UNICEF Turecko. Žádné kompletní údaje ale nejsou k dispozici.

  nely | bleskove.cz

  Témata: děti, válka, Unicef
  Komentáře ke článku
  loading...