Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  DOBRÝ ÚMYSL

  Babiš pojede hasit průšvih s koncentrákem v Letech! Slíbil vykoupení vepřína!

  05.09.2016 00:10 / zprávy google+ twitter facebook

  Nešťastné prohlášení vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) o tom, že tábor v Letech u Písku nebyl koncentračním, ale jen pracovním táborem, rozjel ve sněmovně i ve vládě další mediální válku. Proto, aby ministr financí napravil svůj “přeřek“, rozhodl se vydat se na místo. A nejen to!

  Babiš Andrej lupa
  Andrej Babiš chce napravit svůj nešťastný komentář! | Archiv ČT

  Místopředseda vlády tento týden navštíví v Letech na Písecku místo, kde stál koncentrační tábor pro Romy. Chce sehnat peníze na výstavbu památníku a zajistit výkup vepřína, který na místě tábora stojí. Sdělil to v reakci na kritiku za svůj výrok z minulého týdne o romském koncentračním táboře.

   

  Ve čtvrtek při návštěvě sociálně vyloučené lokality v severočeském Varnsdorfu Andrej Babiš měl prohlásit, že je lež, že byly Lety koncentračním táborem. "Byl to pracovní tábor. Kdo nepracoval, šup a byl tam," řekl údajně.

   

  V pátek řekl, že se špatně vyjádřil a omluvil se. Výrok byl podle něj vytržen z kontextu. Podle některých politiků by měl odstoupit. Opozice chce záležitost projednat tento týden ve Sněmovně. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) uvedl, že by se měl Babiš ve Sněmovně od výroku distancovat. Neviděl by pak důvod, aby se k tomu zařazoval na jednání Sněmovny zvláštní bod.

   

  Vicepremiér pak uvedl, že se za svůj výrok několikrát omluvil. "Rozhodně nebylo mým úmyslem popírat holokaust. Nicméně teď je tento výrok zneužíván proti mně," řekl s tím, že většina politiků, kteří ho kritizují, jsou podle něj pokrytci, kteří za posledních 20 let neudělali nic pro to, aby otázku vepřína v místě tábora vyřešili.  

  Vicepremiér Andrej Babiš chce prokázat dobrý úmysl a hodlá pomoci s výkupem vepřína v Letech, který stojí na místě, kde byl za války romský internační tábor.
   

   

  "Tu otázku já řešil s panem ministrem Hermanem a slíbil jsem mu, že na výstavbu památníku najdu finanční prostředky a v příštím týdnu navštívím místo, kde tábor v Letech stál," uvedl.

   

  Podle Babiše se prý Sobotka svou kritikou snaží aféru "přiživit a udržet v éteru". "Je to od něj celkem nefér, ale já si na podrazy od ČSSD už zvykl," uvedl Babiš.

   

  Premiéra vyzval, aby jel do Kovářské ulice ve Varnsdorfu, kde Babiš minulý týden byl, a promluvil se starousedlíky. "Nechť navštíví bytové jednotky v této vyloučené lokalitě. Já budu řešit, aby stát odkoupil vepřín a aby se postavil památník," dodal Andrej Babiš.

  nely | bleskove.cz

  Témata: babiš, Lety
  Komentáře ke článku
  loading...