Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Plánovali útoky!

  Policie v Německu zhatila teroristický čin!

  01.01.2016 02:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Zřejmě útok na dvě velká nádraží zhatila německá policie v Mnichově. Teroristé plánovali činy na Silvestra, proto tajné služby informovaly všechny složky a ty ihned evakuovali obě vlaková stanoviště, jedny z největších v Evropě.

  Mnichov lupa
  Na tomto hlavním nádraží v Mnichově chtěli teroristé na Silvestra zaútočit | archiv

  Sebevražedný atentát podle úřadů naplánoval Islámský stát a provést jej mělo pět až sedm lidí na obou nádražích, jak na Hauptbahnhof, tak i na druhém nádraží Pasing, které je velké asi jako pražské Vršovické nádraží. 

   

  „Máme konkrétní informace, které jasně ukazují na riziko teroristického útoku v Mnichově,“ uvedla policie ve čtvrtek před půlnocí v prohlášení. 

   

  Za teroristickým spiknutím, které údajně plánovala skupina sedmi Iráčanů žijících v Mnichově, stálo podle bavorského ministra vnitra Joachima Herrmanna zřejmě radikální hnutí Islámský stát. Tuto informaci mu prý předaly zahraniční tajné služby. Další informace nyní zjišťují. 

   

  Časně ráno poté, co stovky policistů prohledali každý kout obou nádraží, nechaly úřady provoz obnovit, aby spoje nenabraly ještě větší zpoždění nejen v rámci Německa, ale směrem po Evropě, než které měly.

   


  I přes velmi reálnou hrozbu masakru, který by možná byl horčí, než jaký byl nedávno v Paříži, přivítaly Nový rok v ulicích Mnichova desítky tisíce lidí.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...