Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NENÍ TO FÉR

  Diskriminace Čechů v bazénech! Koupací šortky ne, muslimské burkiny ano?

  15.08.2016 12:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Problém s muslimskými občany, především ženami nastává v ČR především na koupalištích. Zatímco v některých aqvaparcích chlapci a muži nesmí do bazénu v koupacích šortkách, arabské ženy mohou do vody v hábitech!

  Muslimka bazén lupa
  Muslimky v hábitech v řadě nejen českých bazénů nevadí, ale koupací kraťasy ano! | Shutterstock

  Jak Bleskove.cz zjistilo, je to případ některých koupališť. Třeba v Liberci. Zde dokonce před časem plavčíci měli poslat několik mladíků se převléct, protože neměli plavky, když měli na sobě “nevhodné“ koupací kraťasy. Ovšem muslimka v burkině v bazénu nevadila!

   

  „Normálně mi kluka vrátili s tím, že v kraťasech se koupat nemůže. Když jsem se zeptala plavčíka, co tedy ta muslimka v hábitu, opáčil, že to je něco jiného, protože jde o jejich kulturu. To tedy znamená, že budeme upřednostňovat nějakou jinou kulturu před tou naší?,“ rozčílila se paní Hana, kterou naštval přístup pracovníka aquaparku.

   

  Podle lidí z Liberce nejde o první případ. Sice prý koupací šortky povoleny jsou, ale ostatní kraťasy nikoli. Přitom plavčík může jen těžko pohledem zhodnotit, které jsou určené ke koupání a které ne.

   

  „I kdyby to byly čisté letní kraťasy, tak pořád je to lepší, než to, v čem ty muslimky do bazénu lezou. Nebo mi snad pracovníci aqvaparku chtějí tvrdit, že byli u toho, když se ty arabské ženy sprchovaly a braly si to jako čistý koupací oděv?,“ říká paní Hana.  

  Některé aquaparky či plavecké stadiony akceptují muslimské ženy koupající se v burkinách, ale teenagery v kraťasech místo plavek nikoli!
   

   

  „Vstup k bazénům a pobyt v bazénech je povolen pouze v koupacím oděvu, to je v plavkách nebo plaveckém úboru z pružného přiléhavého materiálu bez doplňků z kovových či obdobně tvrdých materiálů. Přípustné jsou plavecké šortky a koupací čepice,“ uvedla jako odpověď ředitelka společnosti Jana Bachmanová.

   

  Od kdy jsou ale plavecké šortky z pružného a přiléhavého materiálu? Přičemž naopak tvrdí, že koupací kraťasy povoleny jsou, ale ty bermudového typu nikoli!

   

  Podobné omezení platí třeba v Pelhřimově, Žďáře nad Sázavou nebo Jihlavě. Je zde zakázáno koupat se v “plavkách“ typu bermudy. Musejí být pouze přiléhavé! Pak ale nejde o koupací kraťasy, ale klasické prodloužené plavky.

   

  Pokud by však do takového zařízení přišla muslimka a s ohledem na své vyznání odmítla do vody vstoupit jinak než v burkině, nejspíš by ji plavčíci nevyvedli. „Asi bych ji nechal do bazénu jít. Je to přeci jen jiná kultura a vyznání, i když se mi to osobně nelíbí,“ přiznal plavčík z Jihlavy.

   

  Přitom právě toto je ale diskriminační jednání vůči českým návštěvníkům. Z jakého důvodu mají být vykázáni muži v koupacích šortkách “nepružného“ typu a naopak vstup umožněn lidem v hábitech? To už nikdo neví…

   

  Problémy s tím jsou ale třeba v sousedním Rakousku, Německu či Polsku. Ani tam se nelíbí návštěvníkům plavající hábity. Dokonce některé ženy v nich údajně přijdou rovnou z ulice. Takže je musí mít zaprášené a bůhví, jak dlouho jsou nošené. I tam padají stížnosti. A někde dokonce vydali zákaz se v burkinách či jiných podobných oděvech koupat.

  nely | bleskove.cz

  Témata: koupání, Muslimka
  Komentáře ke článku
  loading...