Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NENÍ TO FÉR

  Diskriminace Čechů v bazénech! Koupací šortky ne, muslimské burkiny ano?

  15.08.2016 12:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Problém s muslimskými občany, především ženami nastává v ČR především na koupalištích. Zatímco v některých aqvaparcích chlapci a muži nesmí do bazénu v koupacích šortkách, arabské ženy mohou do vody v hábitech!

  Muslimka bazén lupa
  Muslimky v hábitech v řadě nejen českých bazénů nevadí, ale koupací kraťasy ano! | Shutterstock

  Jak Bleskove.cz zjistilo, je to případ některých koupališť. Třeba v Liberci. Zde dokonce před časem plavčíci měli poslat několik mladíků se převléct, protože neměli plavky, když měli na sobě “nevhodné“ koupací kraťasy. Ovšem muslimka v burkině v bazénu nevadila!

   

  „Normálně mi kluka vrátili s tím, že v kraťasech se koupat nemůže. Když jsem se zeptala plavčíka, co tedy ta muslimka v hábitu, opáčil, že to je něco jiného, protože jde o jejich kulturu. To tedy znamená, že budeme upřednostňovat nějakou jinou kulturu před tou naší?,“ rozčílila se paní Hana, kterou naštval přístup pracovníka aquaparku.

   

  Podle lidí z Liberce nejde o první případ. Sice prý koupací šortky povoleny jsou, ale ostatní kraťasy nikoli. Přitom plavčík může jen těžko pohledem zhodnotit, které jsou určené ke koupání a které ne.

   

  „I kdyby to byly čisté letní kraťasy, tak pořád je to lepší, než to, v čem ty muslimky do bazénu lezou. Nebo mi snad pracovníci aqvaparku chtějí tvrdit, že byli u toho, když se ty arabské ženy sprchovaly a braly si to jako čistý koupací oděv?,“ říká paní Hana.  

  Některé aquaparky či plavecké stadiony akceptují muslimské ženy koupající se v burkinách, ale teenagery v kraťasech místo plavek nikoli!
   

   

  „Vstup k bazénům a pobyt v bazénech je povolen pouze v koupacím oděvu, to je v plavkách nebo plaveckém úboru z pružného přiléhavého materiálu bez doplňků z kovových či obdobně tvrdých materiálů. Přípustné jsou plavecké šortky a koupací čepice,“ uvedla jako odpověď ředitelka společnosti Jana Bachmanová.

   

  Od kdy jsou ale plavecké šortky z pružného a přiléhavého materiálu? Přičemž naopak tvrdí, že koupací kraťasy povoleny jsou, ale ty bermudového typu nikoli!

   

  Podobné omezení platí třeba v Pelhřimově, Žďáře nad Sázavou nebo Jihlavě. Je zde zakázáno koupat se v “plavkách“ typu bermudy. Musejí být pouze přiléhavé! Pak ale nejde o koupací kraťasy, ale klasické prodloužené plavky.

   

  Pokud by však do takového zařízení přišla muslimka a s ohledem na své vyznání odmítla do vody vstoupit jinak než v burkině, nejspíš by ji plavčíci nevyvedli. „Asi bych ji nechal do bazénu jít. Je to přeci jen jiná kultura a vyznání, i když se mi to osobně nelíbí,“ přiznal plavčík z Jihlavy.

   

  Přitom právě toto je ale diskriminační jednání vůči českým návštěvníkům. Z jakého důvodu mají být vykázáni muži v koupacích šortkách “nepružného“ typu a naopak vstup umožněn lidem v hábitech? To už nikdo neví…

   

  Problémy s tím jsou ale třeba v sousedním Rakousku, Německu či Polsku. Ani tam se nelíbí návštěvníkům plavající hábity. Dokonce některé ženy v nich údajně přijdou rovnou z ulice. Takže je musí mít zaprášené a bůhví, jak dlouho jsou nošené. I tam padají stížnosti. A někde dokonce vydali zákaz se v burkinách či jiných podobných oděvech koupat.

  nely | bleskove.cz

  Témata: koupání, Muslimka
  Komentáře ke článku
  loading...