Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Vražda ministra

  Jan Masaryk nespáchal sebevraždu, ale byl zavražděn! Přišla na to spisovatelka!

  30.12.2015 03:01 / zprávy google+ twitter facebook

  Spekulace trvající skoro 70 let o tom, že syn prvního Československého prezidenta T. G. Masaryka, tehdejší ministr zahraničí nespáchal sebevraždu, ale naopak se stal obětí násilného činu, dostávají jasnější podobu. Sprovodit ze světa ho měli britští agenti.

  Jan Masaryk lupa
  Jan Masaryk prý sebevraždu nespáchal. Naopak byl zavražděn! | archiv

  Jan Masaryk zemřel 10. března 1948 ve 62. letech. Měl skočit z okna Černínského paláce. Jenomže, podle nové knihy Václavy Jandečkové nešlo o sebevraždu, ale úkladnou vraždu!

   

  Tehdejší ministr zemřel jen pár dní poté, kdy se moci v Československu ujali komunisté a on funkci nechtěl dobrovolně opustit.

   

  Podle nové knihy vraždil prý úředník ministerstva zahraničí Jan Bydžovský (†84) na domnělý příkaz britské tajné služby SIS. Bydžovský se dokonce k podílu na vraždě přiznal v lednu 1950 po pěti měsících strávených za mřížemi.

   

  Historici doposud jeho přiznání nevěřili prý proto, že byl pod velkým psychickým i fyzickým tlakem. Jenože Václava Jandečková v archivech StB  přišla na to, že se doznal spontánně a dokonce k velkému překvapení samotných agentů Státní bezpečnosti. Ti pak jeho přiznání ještě rok a půl vyšetřovali.

   

  Je tedy docela komické, že na tuto, zřejmě nejpravděpodobnější teorii přišla spisovatelka, která pátrala na svou pěst a ne státem slušně placený Ústav pro studium totalitních režimů, který by měl podobné věci odhalovat. Více než 26 let po Sametové revoluci se tedy odhaluje pravda, která měla zůstat skryta za jakousi fámou? Docela ostuda Českého státu, který věc oficiálně nechal bez povšimnutí a od roku 1989 zůstalo jen u doměnek.

   

  Je pak na snadě ptát se, k čemu jsou podobné instituce, u nichž se člověk stále dokola ptá, co je vlastně jejich náplní a za co dostávají nemalé finanční prostředky? 

   

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...