Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POZOR NÁKAZA!

  Netradiční výzva Brněnského biskupa: Myjte si ruce a desinfikujte kliky!

  08.08.2016 08:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Brněnský biskup Vojtěch Cikrle přišel s hodně netradiční výzvou pro své podřízené, kněze v diecézi. Mají si po každé bohoslužbě mýt ruce mýdlem a desinfikovat kliky v kostelích. Důvodem je obava před nákazou vážného onemocnění.

  Cikrle Vojtěch lupa
  Vojtěch Cikrle doporučuje mytí rukou a desinfekce klik u kostelů či lavic! | Archiv cirkev.cz

  Téměř na 150 lidí se hlavně na jižní Moravě nakazilo žloutenkou typu A a i církev má pochopitelně strach. Právě kostely jsou často útočištěm bezdomovců, mezi nimiž se infekce šíří. Ale rozšiřovat se může i mezi dalšími lidmi.  

   

  „Vždy samozřejmá hygiena rukou při slavení mše svaté a při podávání svatého přijímání věřícím je nyní obzvlášť důležitá. Doporučuji dezinfikovat ruce speciálním gelem těm, kteří podávají svaté přijímání. Je také nutné důsledně dohlížet na dodržování hygieny rukou, zvláště u ministrantů,“ vzkázal biskup Cikrle.

   

  Zapomínat by farnosti neměly ani na dezinfekci kropenek, které mohou také přispět k šíření nákazy. Pak by ale kněží nesměli podávat svaté přijímání, tedy hostie do úst. Protože v momentě, kdy by se takto někdo nakazil, může mít samotný farář problém.  

  Nejenom úředníci či strážníci, ale i kněží na Brněnsku by měli dbát zvýšené hygieny kvůli epidemii žloutenky typu A!
   

   

  Například ve Fakultní nemocnici Brno se aktuálně léčí 19 lidí. „Od začátku letošního roku tak naši lékaři vyléčili přes sto pacientů, přičemž běžný počet s tímto typem infekce býval v minulých letech maximálně do deseti případů ročně,“ řekl mluvčí nemocnice Pavel Žára.

   

  Na epidemii žloutenky zareagoval také dopravní podnik, který začal častěji umývat madla ve vozech účinnější dezinfekcí. Očkováni budou strážníci i někteří úředníci. I oni by měli dbát na zvýšenou hygienu.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...