Středa 23. května 2018
svátek má Vladimír, zítra Jana

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ISIS VYHROŽUJE

  IS školí v Evropě zabijáky! Rakousko se bojí atentátu a není samo!

  05.08.2016 10:00 / zprávy google+ twitter facebook

  A je to tu! Hrozba, kterou popírali i někteří čeští politikové o možném teroristickém útoku ve střední Evropě blíže ČR, je více než pravděpodobná. Právě v Evropě se údajně školí zabijáci Islámského státu.

  Harry Sarfo lupa
  Harry Sarfo, jeden z džihádistů, který říká, že IS školí své zabijáky v Evropě! | Archiv

  Příchozí džihádisty z Evropy neposílá ISIS především na bojiště v Sýrii a Iráku, ale systematicky je rozmisťuje na starém kontinentu tak, aby mohl provést koordinované útoky na civilisty. Deníku The New York Times to prozradil jeden  se zradikalizovaných mladíků. A je to logické. Právě v Evropě by je nikdo nečekal.

   

  Připravují se potichu, ukrytí. Nikdo je nehlídá, nikdo nečeká, že by byli právě někde tady. Jenomže, kde jsou? Například nejenom Francie, Velká Británie, ale i Německo a nově Rakousko se bojí terorismu. Kvůli zcela konkrétním výhrůžkám zvýšili Rakušané ostrahu některých policejních stanic v zemi, ale například i vídeňského letiště a hlavního nádraží.

   

  Anonymní hrozba teroristickým útokem přišla e-mailem „z džihádistických kruhů“. Zvýšená bezpečnostní opatření se dotkla policejních stanic ve Vídni a spolkových zemích Dolní Rakousy a Štýrsko.

   

  Ostrahu úřady posílily také na vídeňském letišti. Policie prohledala i hlavní nádraží rakouské metropole. Evakuace žádného z dopravních uzlů ale nebyla nutná. Přičemž jen ve Vídni je nádraží několik. Hodně exponované je také Westbahnhof uprostřed proslulé nákupní zóny Maria Hilfer strasse. Zde projdou desítky tisíc lidí denně. I zde ale policie a tajné služby hlídkují.Nepodceňují ani Staré město, okolí katedrály Stephansdom či zábavní park Prater.  

  Evropě hrozí další teroristické útoky. Nemusí to být jen ve Francii či v Německu. Hrozby jsou i pro Rakousko!
   

   

  „Tentokrát ale text zmiňoval konkrétní místa, adresy a časy atentátů. Časové období pro útoky uvedené v e-mailu již pominulo,“ uvedl mluvčí ministerstva vnitra Karl-Heinz Grundböck. 

   

  Podle něj není žádný důvod k panice. Teroristické útoky se nicméně v současnosti nedají vyloučit nikde v Evropě. Přičemž Rakousko je hojně navštěvovanou zemí po celý rok. A protože je pátou nejbezpečnější zemí světa a první v Evropě, lidé mají strach.

   

  Teroristický útok nelze vyloučit ani v České republice. „Asi bych to neviděl aktuálně černě, ale logicky ty obavy tu jsou. V Evropě není otázka zda, ale kdy a kde,“ říká bezpečnostní analytik Andor Šándor.

   

  Například v Praze jsou “nejnebezpečnějšími“ místy Staré židovské město, centrum města – Staroměstské a Václavské náměstí, obchodní centrum Palladium, vlakové nádraží či letiště. Ale také přestupní stanice metra.

  nely | bleskove.cz

  Témata: terorismus
  Komentáře ke článku
  loading...