Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ISIS VYHROŽUJE

  IS školí v Evropě zabijáky! Rakousko se bojí atentátu a není samo!

  05.08.2016 10:00 / zprávy google+ twitter facebook

  A je to tu! Hrozba, kterou popírali i někteří čeští politikové o možném teroristickém útoku ve střední Evropě blíže ČR, je více než pravděpodobná. Právě v Evropě se údajně školí zabijáci Islámského státu.

  Harry Sarfo lupa
  Harry Sarfo, jeden z džihádistů, který říká, že IS školí své zabijáky v Evropě! | Archiv

  Příchozí džihádisty z Evropy neposílá ISIS především na bojiště v Sýrii a Iráku, ale systematicky je rozmisťuje na starém kontinentu tak, aby mohl provést koordinované útoky na civilisty. Deníku The New York Times to prozradil jeden  se zradikalizovaných mladíků. A je to logické. Právě v Evropě by je nikdo nečekal.

   

  Připravují se potichu, ukrytí. Nikdo je nehlídá, nikdo nečeká, že by byli právě někde tady. Jenomže, kde jsou? Například nejenom Francie, Velká Británie, ale i Německo a nově Rakousko se bojí terorismu. Kvůli zcela konkrétním výhrůžkám zvýšili Rakušané ostrahu některých policejních stanic v zemi, ale například i vídeňského letiště a hlavního nádraží.

   

  Anonymní hrozba teroristickým útokem přišla e-mailem „z džihádistických kruhů“. Zvýšená bezpečnostní opatření se dotkla policejních stanic ve Vídni a spolkových zemích Dolní Rakousy a Štýrsko.

   

  Ostrahu úřady posílily také na vídeňském letišti. Policie prohledala i hlavní nádraží rakouské metropole. Evakuace žádného z dopravních uzlů ale nebyla nutná. Přičemž jen ve Vídni je nádraží několik. Hodně exponované je také Westbahnhof uprostřed proslulé nákupní zóny Maria Hilfer strasse. Zde projdou desítky tisíc lidí denně. I zde ale policie a tajné služby hlídkují.Nepodceňují ani Staré město, okolí katedrály Stephansdom či zábavní park Prater.  

  Evropě hrozí další teroristické útoky. Nemusí to být jen ve Francii či v Německu. Hrozby jsou i pro Rakousko!
   

   

  „Tentokrát ale text zmiňoval konkrétní místa, adresy a časy atentátů. Časové období pro útoky uvedené v e-mailu již pominulo,“ uvedl mluvčí ministerstva vnitra Karl-Heinz Grundböck. 

   

  Podle něj není žádný důvod k panice. Teroristické útoky se nicméně v současnosti nedají vyloučit nikde v Evropě. Přičemž Rakousko je hojně navštěvovanou zemí po celý rok. A protože je pátou nejbezpečnější zemí světa a první v Evropě, lidé mají strach.

   

  Teroristický útok nelze vyloučit ani v České republice. „Asi bych to neviděl aktuálně černě, ale logicky ty obavy tu jsou. V Evropě není otázka zda, ale kdy a kde,“ říká bezpečnostní analytik Andor Šándor.

   

  Například v Praze jsou “nejnebezpečnějšími“ místy Staré židovské město, centrum města – Staroměstské a Václavské náměstí, obchodní centrum Palladium, vlakové nádraží či letiště. Ale také přestupní stanice metra.

  nely | bleskove.cz

  Témata: terorismus
  Komentáře ke článku
  loading...