Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NÁROČNÝ ZÁKROK

  FUJ! Opravdu jen pro silné žaludky! Tohle lékaři vyndali muži ze Zlína z břicha!

  04.08.2016 07:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Naprosto unikátní operaci mají za sebou lékaři Baťovy nemocnice ve Zlíně. Zatímco on si myslel, že tloustne, doktoři zjistili, že mu v těle narostl nádor obřích rozměrů, bohužel zhoubný.

  Muž nádor lupa
  Tohle měl 68letý muž v těle! | Archiv KNTB

  Osmašedesátiletému pacientovi Josefu Martincovi odoperovali z břicha zhoubný nádor vážící 27 kilogramů. Podobně velké tumory nejsou v Česku běžné.

   

  Pacient si původně myslel, že rostoucí břicho souvisí s nadváhou a připisoval mu i bolesti zad. Když bolest nepolevovala, přišel muž do zlínské nemocnice a v šoku byl jak on sám, tak i lékaři. Vyšetření totiž ukázalo velký nádor. Ten byl navíc zhoubný!

   

   „Nešlo přímo o ojedinělou operaci, ale nejde ani o běžný zákrok,“ podotkl primář chirurgického oddělení Baťovy nemocnice Jiří Klein, který pacienta se svým týmem operoval.

   

  Tumor vážil 27 kilogramů. Prognóza pacienta není úplně jasná. Musí nyní podstoupit onkologickou léčbu. Nicméně mnozí se shodují, že když přežil tohle, tak už to musí vybojovat.  

  Pacientovi z Moravy vyoperovali zlínští lékaři 27 kilogramů vážící zhoubný nádor. Nyní je muž stále v péči onkologů!
   

   

  „Nádor mi tlačil na ledviny, játra, plíce a poslední týdny před operací jsem měl velké potíže s dýcháním. Cítil jsem konec a sám jsem chtěl operaci, i když mi lékaři říkali o riziku. Říkal jsem si, že nemám co ztratit,“ svěřil se pacient.

   

  Zlínští chirurgové strávili na operačním sále šest hodin. Žádné komplikace nenastaly. Následovaly ještě menší reoperace, náročná intenzivní péče i rehabilitace. V nemocnici byl přes půl roku. Jak se mu bude dařit dál, lékaři příliš odhadnout neumí.

   

  „Prognóza je vzhledem k povaze růstu tumoru a jeho vztahu k důležitým strukturám dutiny břišní nejistá. Ale to jsme věděli předem,“ podotkl primář Klein.

  nely | bleskove.cz

  Témata: Nádor, Nemocnice
  Komentáře ke článku
  loading...