Čtvrtek 21. června 2018
svátek má Alois, zítra Pavla

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DALŠÍ MRTVÍ

  Lidé jezdí jako šílenci! Od pátku nejméně 12 mrtvých!

  01.08.2016 10:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Celkem 63 lidí zahynulo v měsíci červenci na českých silnicích. Přestože patří tento měsíc mezi nejméně tragické za 46 let, jen o pátku si nehody vyžádaly poměrně hodně obětí!

  Nehoda lupa
  Tragické nehody si od pátku do neděle vybraly nejméně 12 lidských životů! | Ilustrační foto Policie ČR

  Od pátku do neděle zemřelo na českých silnicích nejméně 12 lidí při dopravních nehodách. Ve statistice nejsou lidé, kteří zemřeli například na následky v nemocnici. Je tedy možné, že obětí je daleko více. Neděle tak byla nejhorší v měsíci, kdy na silnicích zemřelo 7 lidí! I když je celková statistika “uspokojivá“, policisté varují, že mnozí řidiči jezdí jako šílenci.

   

  „Myslí si, že se jim nic nemůže stát, že mají vše pod kontrolou a pak je to jedna velká tragédie,“ říkali policisté, kteří řešili tragické nehody. Například i nedělní nehodu u Moštěnice, kde při srážce dvou vozidel zemřeli 3 lidé. Na jihu Čech zase v pátek, v sobotu a v neděli zemřeli další 6 lidé. A v průběhu víkendu pak ještě v zemi další tři.

   

  „Letošek co do počtu usmrcených při dopravních nehod vylepšil dosavadní minimum z roku 2011, kdy si červencové nehody vyžádaly 63 obětí. V loňském červenci zahynulo na českých silnicích 80 lidí,“ podotkl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.  

  Během měsíce července zemřelo na českých silnicích na 63 lidí, což je nejméně od roku 1970. Ovšem jen od pátku do neděle zahynulo při nehodách nejméně 9 osob!
   

   

  V porovnání letošních měsíců je červencový počet obětí zatím nejvyšší. Naopak nejméně lidských životů si dopravní nehody vyžádaly v lednu, bylo jich 27. Od začátku roku zemřelo na českých silnicích podle předběžných čísel 290 lidí, loni ke konci července bylo obětí 344.

   

  Nejtragičtější v sedmém měsíci byl na českých silnicích hned 1. červenec, kdy zahynulo šest lidí, vyplývá z policejních statistik.

   

  Proti letošnímu nejmenšímu počtu obětí červencových nehod stojí na opačném konci statistik vedených od začátku 90. let rok 2003. Tehdy v prvním prázdninovém měsíci na českých silnicích zahynulo téměř 160 lidí.

  nely | bleskove.cz

  Témata: Nehody, Policie
  Komentáře ke článku
  loading...