Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NAIVNÍ PAPEŽ

  Papež je lidem milovaný, ale šíleně naivní! To, za co se modlil, je asi sci-fi!

  31.07.2016 11:59 / zprávy google+ twitter facebook

  Papež František při své návštěvě Polska, rodné země svého předchůdce Jana Pavla II. odsoudil vlnu terorismu a pomodlil se především za dvě věci, které by si moc přál. Je ale tolik naivní, že si myslí, že by se to mohli splnit?

  Papež František lupa
  Papež František při svém projevu v Krakowě! | http://i.iplsc.com/

  Nejvyšší představitel katolické církve papež František se v Krakově modlil za nápravu teroristů a zároveň se vyslovil pro skromnější a otevřenější církev. Tím dal jasně najevo, že duchovní společenství, které vede, ale v němž je řada “supů“, prospěchářů a milovníků luxusu a pocitu moci, není zcela v pořádku.

   

  František rovněž naléhal na kněze, aby nebyli pohodlní a nepohybovali se jen mezi sebou. Po páteční návštěvě Osvětimi se papež znovu obrátil k mladým lidem, kteří se v Krakově sešli na Světových dnech mládeže.

   

  "Dotkni se srdcí teroristů, aby dokázali poznat zlo ve svých činech a mohli se obrátit na cestu míru a dobra, respektu k životu a důstojnosti pro všechny lidské bytosti, bez ohledu na náboženství, původ, bohatství či chudobu," pronesl pontifik v modlitbě, k níž se navečer neočekávaně zastavil v krakovském kostele svatého Františka z Assisi.

   

  Při dopolední mši se věnoval tématu proměny církve, jejíž hodnostáře vyzval k bližšímu kontaktu s věřícími. "V našem životě duchovních může často vzniknout pokušení ponořit se do sebe a zůstat ve svých kruzích, ať už ze strachu nebo z pohodlnosti," řekl papež.  

  Papež František se v Polsku modlil za nápravu teroristů i za to, aby církev byla skromnější a více otevřená lidem!
   

   

  "Směr, který udává Ježíš, je ale jednosměrná cesta - vyjít ze sebe sama. Ježíš Kristus si přeje církev v pohybu. A chce, aby jednala tak, jak jednal on ... Ne jako mocipán, ale jako otrok," prohlásil nejvyšší představitel katolické církve. Tím mnohé církevní představitele šokoval.

   

  Světových dnů mládeže se letos v Polsku účastní na půl milionu mladých poutníků. Papeže také prostřednictvím videonahrávky a fotografií pozdravilo na 1 200 křesťanů z obléhaného syrského města Halab. Na videu ukazují, jak slaví křesťanské setkání navzdory občanské válce, která v Sýrii zuří.

   

  Papežova cesta do Polska skončí dnes slavnostní mší v rámci Světových dní mládeže. V minulých dnech se František setkal i se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou, který do Krakova přijel a pozval papeže opět na návštěvu Slovenska a navštívil také nacistický vyhlazovací tábor v Osvětimi.

   

  Do jednoho místa se ale František nepodíval. A sice do krakowského muzea voskových figurín, kde je znázorněn on sám spolu s předchůdcem Benediktem XVI. nebo polský rodák Jan Pavel II., tedy Karol Wotyla. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...