Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ŠÍLENÉ POČASÍ

  Pozor na silné bouřky! Přijdou i kroupy a přívalové deště!

  31.07.2016 05:59 / zprávy google+ twitter facebook

  Silné bouřky mohou dnes zasáhnout celé území ČR. Meteorologové varovali, že je mohou doprovázet přívalové deště s dvoucentimetrovými kroupami a silný vítr.

  Přívalový déšť lupa
  Česko zasáhnou silné bouřky! I takovéhle stavy se mohou opakovat! | Archiv ČT

  Před postupující studenou frontou vystoupí teploty na Moravě a ve Slezsku nad 31 stupňů Celsia. To se pak zlomí a mohou přijít bouřky.

   

  „Výstraha platí pro všechny kraje. Od nedělních 08:00 zahrnuje především kraje Jihočeský, Pardubický, Vysočina a z Královéhradeckého Rychnovsko. Nižší stupeň nebezpečí pak meteorologové očekávají v Praze, Středočeském, Plzeňském, Libereckém a zbytku Královéhradeckého kraje,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav.

   

  Po poledni lze bouřky a lijáky očekávat v Jihomoravském, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji.  

  Meteorologové vydali varování před nedělními silnými bouřkami, doprovázenými přívalovým deštěm a krupobitím! Zasáhnout mohou celé území ČR!
   

   

  „Při deštích může napršet kolem 20 litrů vody na metr čtvereční, na východě až 50 litrů na metr čtvereční. Vítr může v nárazech dosahovat až 90 kilometrů za hodinu,“ varují meteorologové.

   

  Přeháňky a bouřky budou večer ustávat, na Moravě může pršet ještě v noci na pondělí. V oblastech zasažených přívalovými srážkami lze očekávat rychlé rozvodnění toků či zatopení sklepů a podemletí cest.

   

  Minulý víkend například prudký přívalový déšť zdecimoval centrum jihočeského Týna nad Vltavou. Škody jsou okolo 10 milionů korun. 

  nely | bleskove.cz

  Témata: Počasí
  Komentáře ke článku
  loading...