Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PODIVNÝ SYSTÉM

  Bývalá pacientka z Bohnic promluvila: To není léčebna, to je chaos a blázinec!

  28.07.2016 12:00 / zprávy google+ twitter facebook

  V souvislosti s brutální vraždou 52leté ženy z pražského Anděla, kterou ubodala sadistická nekrofilka Michelle Sudků (33), se začalo hovořit o tom, jak to vlastně v léčebně v Bohnicích chodí. Laxnost, chaos a doslova “blázinec“ za pochodu. Tak hovoří někteří pacienti o tomto zařízení.

  Bohnice mix lupa
  Bohnická léčebna, kde se léčila vražedkyně z Anděla i svědkyně, která hovoří o chaosu! | Archiv, Facebook

  To, že ředitel bohnické léčebny Martin Hollý, ani primář a náměstek Marek Páv nezabránili tomu, aby pacientka nebyla propuštěna, ale naopak podle svědků byla “vyhozena“ a šla hned vraždit, pobouřilo nejen rodinu a přátele mrtvé ženy, ale i miliony Čechů. Jak je tohle možné. Když oba představitelé zařízení tvrdí, že nemohli předpokládat, že Michelle Sudků půjde a něco takového udělá. Přitom ji dobře znali, byla léčena v zařízení, byla agresivní, vyhrožovala dokonce vraždou. A ke všemu má trpět těžkou deviací zvanou sadistická nekrofilie.

   

  „Pacientka byla před propuštěním medikována a byla srovnána s realitou. Nebylo možné předpokládat, že něco takového udělá,“ tvrdí stále ředitel Martin Hollý. Přitom je evidentní, že proto jsou většinou lidé léčeni na psychiatrii, že by odborníci měli odhalit a rozeznat jejich chování a pokud je nestandardní, pokud trpí deviacemi, poruchami, měli by je léčit.

   

  Právě ji po hádce s primářem Pávem doslova vyhodili. Ona se naštvala a odešla bez lékařské zprávy. Nevzala si ani léky a říkala, vykřikovala, že ona tam musí zůstat, že ví, že něco udělá. Že bude i zabíjet,“ potvrdilo několik svědků z Bohnic.

   

  Přesto ředitel i primář tvrdí, že nebyl důvod ji držet. Byť dva týdny před tím se měla pokusit o vraždu ženy na WC v kavárně. Ale vedení špitálu tvrdí, že o tom nevědělo. Že jim policie tuto informaci nesdělila. Jiní ale tvrdí, že o tom věděli a i ona sama se tím “chlubila“. Že tu holku nezabila jen proto, že začala křičet.

   

  Bleskove.cz se ozvala bývalá pacientka, která strávila v Bohnicích tři týdny. Nejde o psychicky narušenou pacientku a ani nemá deviaci. V léčebně se ocitla poté, co se po obrovských problémech s manželem tyranem pokusila o sebevraždu. Dnes je již zcela v pořádku a právě poměry v Bohnicích ji prý “přiměly“ k tomu, aby se co nejrychleji dala dohromady.

   

  „To není léčebna. To je jeden veliký chaos, bordel a doslova blázinec! To není chyba systému a ani zdravotnictví. Je to o tom, že tam si všichni hrají na odborníky. Ale spolu tam po příjmu tráví čas jak ti, kteří nejsou ,cvoci´, tedy podobně jako já – jen se prostě dostali do zoufalé situace, tak i chizofrenici, násilníci a vyšinutí jedinci. To, jak to tam funguje, mě zděsilo. A když jsem si to prožila, řekla jsem si, že nikdy, ale opravdu nikdy se tam nechci dostat znovu. Vlastně mi to hrozně pomohlo,“ svěřila se paní Hana.  

  Bohnická psychiatrická léčebna možná vážně pochybila v případě vražedkyně z Anděla. Myslí si to veřejnost i rodina oběti!
   

   

  Tomu, co se stalo v souvislosti s Michelle S. se prý ani nediví. Takových šílenců je údajně za rok víc, o které se nikdo vlastně nezajímá, a dokud někoho nepřizabijí, nezbijí, klidně je pustí. „Je to snad porucha povolání. Ani oni si tam vůbec z ničeho nedělají hlavu. Dokonce jsem zažila situaci, že tam byl nějaký konfliktní pacient. Někdo se rozčiloval, že nemůžou nechat šílence s vlastně normálním člověkem, s pouhými psychickými problémy, jako jsou lehké deprese, pohromadě. A pan primář uvedl, že oni tam nejsou od toho, aby rozdělovali a rozlišovali, jak je či není kdo vyšinutý. A že je vlastně nezajímá, jestli je nebo není někdo nebezpečný, že je to subjektivní pocit a podobně. Bylo mi z toho zle a jen jsem se modlila, aby mě tam nějaký šílenec nezabil, neudusil,“ říká po pár měsících paní Hana.

   

  Prý tam byla ještě s jednou pacientkou a obě byly zděšeny poměry v léčebně. „Samozřejmě, že všichni pacienti, kteří jsou do léčebny přivezeni a nepřijdou vyloženě sami s doporučením od praktika, jdou s tím, co s nimi je, případně co provedli, o co se pokusili. Ale dnes budou tvrdit, že nevěděli, že ta vražedkyně byla vlastně ,normální´. To se nedá vyprávět, to se musí zažít. Je to tam podobně, jako kdyby sadističtí vrazi, násilníci byli v jedné veliké cele se zlodějíčky a neplatiči alimentů. Zkrátka, tam to nikoho moc nezajímá. Když je tam problém, tak je od sebe roztrhnou, na chvíli zavřou extra, nebo jim dají injekci, prášky a jde se dál,“ říká paní Hana.

   

  Podobné zkušenosti z Bohnic, ale nejen odtud, mají i někteří další pacienti. Tvrdí, že hlavně vedení Bohnic by bylo dobré takzvaně “vyházet“, provést audit a zjistit, jak a kdo má v kterém oddělení být. Rozdělit separace a daleko lépe rozdělovat těžké případy od těch lehkých.

   

  Rodina zavražděné paní, která pochází z Březnice u Příbrami a pracovala na Katastrálním úřadu v Příbrami, zaslala médiím dopis, kde jasně obviňuje z toho, co se na Andělu stalo, ředitele a primáře. A také policii. Která také evidentně nekonala, jak měla a už po prvním útoku Michelle Sudků v kavárně, měla jednat daleko tvrději.

   

  Vražedkyně na Andělu zabila nožem nevinnou ženu. Několikrát ji bodla zezadu nožem. Bez předchozího varování. Pak se prý hloupě usmívala a říkala, že teď ji konečně zavřou.

   

  Ministerstvo zdravotnictví poslalo do Bohnic hloubkovou kontrolu. Také postup policie prověřuje inspekce. Výsledky by měly být známy do několika týdnů. Podobných případů bylo v minulosti více a vždy šlo o pochybení policie či soudu nebo léčeben.

  nely | bleskove.cz

  Témata: vražda
  Komentáře ke článku
  loading...