Neděle 22. dubna 2018
svátek má Evžénie, zítra Vojtěch

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SLUŠNÉ PENÍZE

  Vládní úředníci si rozdali miliony! Pracují jich tam stovky!

  24.07.2016 12:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Pro zvýšení platů učitelů, lékařů nebo hasičů či policistů se peníze hledají obtížně, ale jak jde o vládní úředníky, není to problém. Na Úřadu vlády se rozdávaly štědré odměny. Za co vlastně tyto peníze dostali?

  Peníze Vláda lupa
  Na Úřadu vlády se letos na odměnách rozdalo už 18 milionů korun! | Archiv, Shutterstock

  Jen v prvním pololetí letošního roku vyplatil úřad svým zaměstnancům na odměnách přes 18 milionů korun. V loňském roce to bylo zhruba o milion korun více!

   

  "Odměny byly vyplaceny podle služebního zákona, kdy maximální výše činí nejvýše 25 procent z ročního úhrnu nejvyššího platového tarifu a nejvýše přípustného osobního příplatku v příslušné platové třídě a v případě představeného nebo vedoucího zaměstnance též příplatku za vedení," uvedl mluvčí Úřadu vlády Martin Ayrer. 

   

  Odměny dostalo celkem 577 zaměstnanců úřadu. Pětice nejvyšších se pohybovala v rozmezí od 72 000 do 79 000 korun. Přičemž průměrný měsíční plat zaměstnanců úřadu loni činil 43 000 korun.  

  Úřad vlády rozdal v prvním pololetí letošního roku na odměnách přes 18 milionů korun. Nejvyšší částky se pohybovaly od 72 do 79 tisíc korun.
   

   

  Odměny dostali úředníci, náměstkové, vedoucí odborů a podobně, za kvalitně odvedenou práci a kvalitní výsledky.

   

  Neměli by snad tu kvalitně odvedenou práci dělat běžně v rámci svého standardního platu?,“ ptá se Jarmila Synková, která pracuje v pohostinství, je samoživitelka a jak říká, pokud si na odměnách měsíčně přijde na 1 500 korun, je ráda. „Běžně beru kolem 22 tisíc korun, ale to dělám jako šroub. A když něco zkazím nebo rozbiju, tak to zaplatím,“ říká paní Jarmila.

   

  O tom, že je Úřad vlády nezaměstnán, není pochyb. V zemi, která má všehovšudy 10 milionů obyvatel, je 14 ministerstev a jen vládní úřad má téměř 600 zaměstnanců. To se mnohým lidem nelíbí. Nelíbí se to ani některým poslancům. Často prý ani není jasné, kolik funkcí ve vládě je skutečně potřebných a kolik jich v minulých letech vzniklo jako trafika pro někoho za odměnu.

  nely | bleskove.cz

  Témata: peníze, vláda
  Komentáře ke článku
  loading...