Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PROBLÉM PŘEDVÍDAT

  Šubert z BIS o masakru v Nice: Tenhle terorismus nelze předvídat!

  17.07.2016 03:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Celkem 84 mrtvých a 200 zraněných, taková byla bilance čtvrtečního masakru ve francouzském Nice. Mohl někdo vraždění šíleného řidiče za volantem náklaďáku zabránit, předvídat, varovat? Podle české BIS přímo jen těžko!

  Šubert Jan lupa
  Jan Šubert, mluvčí BIS říká, že útočníky s auty lze jen velmi těžko odhalit! | Archiv ČT

  Pokud někdo selhal, tak to byly bezpečnostní složky na místě konání oslav pádu Bastily, když na kolonádu plnou lidí vpustily nákladní auto, které údajně vezlo zmrzlinu. Alespoň toto řekl Mohamed Lahouaiej Bouhlel, když ho policisté zastavili s dotazem, kam jede. Neprověřili si, co veze, kdo je. Nechtěli po něm doklady. Pustili ho dál a on tak mohl zrealizovat svůj šílený plán.

   

  Na to, vraždit pomocí náklaďáku, který vjede do davu lidí, se musel připavovat. Auto si pronajal dva dny před tím a věděl, že v osudný den bude v Nice hodně lidí. Zda jednal za sebe, nebo ho vedli teroristé z ISIS, není jasné. Někteří tvrdí, že ano, policie ale nic takového neprokázala. A vrahovi příbuzní to jasně odmítají.

   

  „Tomuhle druhu terorismu nelze zabránit. Nelze předvídat. Kterýkoli šílenec, a nemusí to být přímo řízený terorista, tohle může udělat. Kdykoli, kdekoli. Pokud se někomu nesvěří, někdo přímo neodhalí jeho plán, není téměř šance to zastavit,“ uvedl mluvčí české Bezpečnostní informační služby Jan Šubert.  

  Pachatele teroristických útoků umí tajné bezpečnostní služby lépe odhalit než jednotlivce, kteří například nákladním autem najedou do skupiny lidí s cílem vraždit!
   

   

  A má i podle policistů a detektivů pravdu. Kterýkoli vyšinutý či nenávistný člověk tohle může udělat. Už před 43 lety to udělala tehdejší nejmasovější vražedkyně Olga Hepnarová. Na tramvajové zastávce v pražských Holešovicích zabila 8 lidí. Taky nenáviděla lidi, taky měla pocit, že celý svět je proti ní a taky se na svůj čin připravovala. A taky neměl nikdo šanci ji zastavit.

   

  Zatímco “běžné teroristy“ a různé teroristické skupiny mohou tajné bezpečnostní služby odhalit a překazit jejich plány, což se ostatně děje, zvlášť v posledních měsících v celé Evropě, typy “teroristů“ či šílenců a vyšinutých vrahů, kteří najedou vozidlem do lidí, odhalit nedokážou. A ani nemohou.

   

  „Je to nevyzpytatelná část lidí, o které se dopředu zkrátka nemáme šanci dozvědět, pokud nejsou někde organizováni,“ dodal Šubert.

  nely | bleskove.cz

  Témata: terorismus
  Komentáře ke článku
  loading...