Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MÝTO NEKONČÍ

  Ťok vyhrál! Kapsch bude dál provozovat mýtné v ČR!

  11.07.2016 14:46 / zprávy google+ twitter facebook

  Ministr dopravy Dan Ťok (ANO), dá se říct, vyhrál! Společnosti Kapsch totiž může prodloužit smlouvu na provoz mýta na další tři roky. Dnes o tom rozhodla vláda poté, co projednávání problematického materiálu v minulosti několikrát přerušila.

  Dan Ťok lupa
  Dan Ťok zvítězil! Kapsch bude dál vybírat mýto v ČR! | Archiv

  Smlouva se společností Kapsch, která mýtný systém provozuje, vyprší na konci letošního roku. Ministr dopravy Ťok už dříve uvedl, že na otevřené výběrové řízení není čas. A že během další tříleté doby bude možné připravit otevřené výběrové řízení na nového provozovatele systému.

   

  Tento postup kritizoval třeba ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) nebo ministr vnitra Michal Chovanec.

   

  „Stále platí, že veřejný zadavatel musí prokázat, že učinil všechny kroky, aby eliminoval závislost na stávajícím dodavateli. To je klauzule ze zákona a musí se tím řídit i ministr dopravy,“ uvedla ministryně Karla Šlechtová.  

  Společnost Kapsch bude moct v ČR další tři roky provozovat mýtný systém. Rozhodla o tom vláda s tím, že je třeba najít cestu, jak to do budoucna vyřešit.
   

   

  Postup vlády nyní kritizuje opoziční ODS. „Již několik měsíců je jasné, že se současná vláda kvůli nečinnosti na ministerstvu dopravy dostala do situace, kdy jej od ledna příštího roku nebude schopna legálně vybírat,” dodal šéf poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura.

   

  V současné době je prý jen jediná možnost, jak legálně vybrat provozovatele systému a s výběrem mýta pokračovat. „Je zapotřebí změnit legislativu. Je to řešení nestandardní a krkolomné, ale k odvrácení miliardových škod nezbytné,” míní Stanjura.

   

  Pokud by totiž vláda nesouhlasila s tím, aby Kapsch dál mýto vybíral, zřejmě by se s jeho výběrem muselo přestat, kvůli čemuž by státní kasa přišla o 10 miliard ročně.

  nely | bleskove.cz

  Témata: Dan Ťok, Kapsch
  Komentáře ke článku
  loading...