Středa 15. srpna 2018
svátek má Hana, zítra Jáchym

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NEBEZPEČNÍ ŘIDIČI

  Extrémní nárůst čelních střetů za poslední roky! Víme, co za tím je!

  10.07.2016 06:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Nejvíce vážných a tragických nehod s čelním střetem za poslední roky se stalo na území České republiky. Obětí jsou už tři desítky, počet zraněných jde také do desítek. Nejčastější srážky tohoto typu jsou právě v letním období!

  Nehoda střet lupa
  Při čelních střetech v ČR zemřelo letos už 27 lidí! | Archiv HZS

  Čelních srážek je v ČR nejvíce za posledních šest let. Důvodem podle dopravních policistů je únava a nepozornost řidičů z tepla či oslnění sluncem. Přičemž jde často o zbytečné události se zraněním či ztrátách na životě. Stačí, aby řidiči dělali přestávky a alespoň na pár minut si odpočinuli.

   

  „Jen za prvních pět měsíců letošního roku se stalo téměř tisíc nehod způsobených vjetím do protisměru. Zemřelo při nich sedmadvacet lidí. Velmi často dochází ke střetu s nákladním vozidlem a následky bývají fatální,“ uvedl pro ČT24 ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.

   

  Zatím poslední smrtelná nehoda se stala v sobotu u Řevničova na Rakovnicku, která si vybrala dva lidské životy. „Řidička osobního vozu Škoda Octavia vyjela z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde auto narazilo do stromu. Žena i její spolujezdec nehodu nepřežili,“ uvedla policejní mluvčí.

   

  Dvě auta se v protisměru srazila i v pátek na hlavním tahu z Uherského Hradiště do Uherského Brodu. Následně nabourala ještě do dalších tří projíždějících vozidel. Tři lidé byli převezeni do nemocnice, čtvrtý účastník nehody byl ošetřen na místě.  

  V ČR se za prvních pět měsíců stalo na 1 000 nehod s čelním střetem. Při těchto kolizích, způsobeným únavou či oslněním sluncem, zemřelo už 27 lidí!
   

   

  Ve čtvrtek v noci pak zemřel u Horní Loděnice na Olomoucku osmatřicetiletý muž rovněž po čelním střetu dvou aut. Další čtyři lidé včetně osmileté dívky byli vážně zraněni. Obě auta, ve kterých cestovalo dohromady pět lidí, byla zcela zdemolována. 

   

  „Jde o zbytečné nehody. Na vině je nepozornost a často únava řidičů. Stačí, aby dělali větší pauzy. Mnohdy pět minut na vzduchu může zachránit život vám i vašim spolujezdcům,“ říkají policisté.

   

  Mnohé nehody se často stávají také pár kilometrů před cílem, kdy si řidič myslí, že už se “nemůže nic stát“. Bohužel statistiky hovoří jasně – může a děje se tak! Za nehodami v Česku je i neohleduplnost, takzvané “lepení se na kufr“, tedy nedostatečná vzdálenost, což se například v Rakousku či Německu vidí jen výjimečně a za tyto prohřešky, když je policisté odhalí, jsou pokuty v řádech desítek tisíc korun.

  nely | bleskove.cz

  Témata: nehody, smrt
  Komentáře ke článku
  loading...