Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  DLUHOVÁ PAST

  Lidský hyenismus! Přibývá finančních podvodů na nesvéprávných!

  05.07.2016 11:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Kladenští policisté zaznamenali smutý trend! Evidují totiž zvýšený případ odporných podvodů, kdy zdraví lidé zneužiijí své nesvéprávné blízké a půjčí si jejich jménem peníze! Dostanou je tak do dluhové pasti, ze které se poškození nedokáží už vyhrabat!

  smlouva lupa
  Ve středních Čechách se rozmáhají podvody na nesvéprávných lidech! | Internet

  Jen za poslední dobu evidují kladenští policisté tři podobné případy odporného lidského hyenismu! Všechny případy mají jedno společné - oběťmi jsou nesvéprávné osoby!  

  Nesvéprávní se stávají čím dál častěji terčem zlořádů z řad vlastní rodiny, kteří je zadluží a peníze pak sami rozfofrují.
   

   

  "Rodinný příbuzný či někdo jiný blízký nesvéprávného osloví a vezme si na něj půjčku, úvěr nebo leasing. Dluh ale nikdo neplatí a nesvéprávní lidé se dostávají do dluhové pasti," konstatovala policejní mluvčí Michaela Nováková. Jen ve třech případech z poslední doby jde o škodu za 300 tisíc korun. "Podvodníka není lehké vypátrat a těžká je i spolupráce s poškozenou osobou, která není schopná říct konkrétní indicie, které by vedly ke zjištění pachatele. Také se těžko zjišťuje, kde peníze či předměty, které byly předmětem půjčky či leasingu, vlastně skončily," doplnila Nováková.

   

  Problémem je, že finanční ústavy si nemohou ověřit, že člověk, který žádá o půjčku, je svéprávný. Od roku 2012 totiž údaj o nesvéprávnosti není zaznamenán v občanském průkazu. Také neexistuje žádný registr, ve kterém by tyto osoby byly uvedeny. Podvodníkům hrozí za tyto skutky až pětiletý kriminál.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...