Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PODIVNÉ TITULY

  Doktor podvodník? Primář z Vrchlabí má 6 titulů, ale nikdo neví, kde je získal!

  03.07.2016 07:55 / zprávy google+ twitter facebook

  Další z doktorů „akademiků“, který se chlubí tituly, ale nikdo neví, kde je získal, kde studoval. Přesto má před jménem i za jménem titulů, že se nevejdou ani na vizitku. To je případ vrchlabského anesteziologa Michala Palivody. Sám odmítá říct podrobnosti.

  Palivoda Michal lékař lupa
  Primář z Vrchlabí Michal Palivoda má akademické tituly, aniž vysvětlil, kde je získal! | Reprofoto ČT

  Na případ jako první upozornila Česká televize, která dala lékaři prostor k vyjádření, ale on se odmítl o svých titulech bavit. Trochu zvláštní! A to se pyšní těmito tituly: prof. doc. MUDr. Michal Palivoda, Ph.D., FCCM, MBA.

   

  MUDr. Palivoda si připisuje docentský i profesorský titul, jeho dosažené akademické vzdělání ale provázejí pochybnosti. O udělení habilitace ani profesury totiž ministerstvo školství nevede žádné záznamy a sám doktor odmítá uvést, na kterých školách tituly získal.  

  Primář z vrchlabské nemocnice se chlubí hned šesti tituly, z čehož většina je akademických, ale nikdo neví, kde je získal. On sám se o věci odmítá s médii bavit!
   

   

  Třiapadesátiletý lékař původně působil v nemocnici ve středočeských Sedlčanech, teď ale pracuje jako primář oddělení akutní medicíny v Česko-německé horské nemocnici ve Vrchlabí. Vedle toho zasedá ve vědecké radě grantové agentury ministerstva zdravotnictví, která navrhuje rozdělení peněz na řešení vědeckých úkolů.

   

  Zisk nejvyšších akademických titulů ovšem ministerstvo školství ve svých záznamech neeviduje. „Pan Michal Palivoda v seznamu profesorů není, nebyl tedy jmenován profesorem v České republice v letech 1999 až 2016,“ uvedl pro Českou televizi úřad s tím, že totéž se týká i docentury.

   

  Reportéři se s titulovanou hlavou opakovaně pokoušeli pořídit rozhovor, leč marně. Michal Palivoda se ke svému akademickému vzdělání odmítl bavit. Nejprve osobně se slovy, že má příliš práce, podruhé už jen přes prostředníka. Nemocnice ve Vrchlabí chce nyní podle jednatele Jaroslava Fialy Palivodovy tituly ověřit. „V cizině si můžete sehnat titulů, kolik chcete. I tady u nás,“ prohlásil Fiala.

   

  Jak se hodlá nemocnice dál postavit k podivnému přístupu svého primáře, zatím její zástupci neuvedli. Pokud by ale lékař používal tituly nezákonně, může jít o přestupek, případně ale také o trestný čin. Jde ale především v takovém případě o ostudu. Lékařská komora to, zda má někdo tituly nebo ne, nezjišťuje. Případem se ale chce nyní zabývat.

  nely | bleskove.cz

  Témata: lékař, tituly, Nemocnice
  Komentáře ke článku
  loading...