Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  HROZBA NEBEZPEČÍ

  TERORISMUS na letištích: Brusel, Istanbul a příště Praha?

  30.06.2016 03:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Ostraha na evropských letištích je špatná! Ukázaly to dva poslední teroristické útoky. Nejprve to byl Brusel, nyní Istanbul. A co příště, bude to Praha? Ptají se cestující, personál, ale i někteří bezpečnostní experti. I když ČR není z hlediska bezpečnosti tak ohrožená, vyloučit to nelze.

  Letiště Praha lupa
  Hrozí snad teroristický útok i na letišti v Praze? | Archiv

  Na istanbulském letišti zahynulo 41 lidí a 239 bylo zraněno. Jde o zatím nejhorší teroristický čin na letišti v Evropě v historii. Přesto mohlo zemřít daleko více lidí. Tamní policie se totiž trojici fanatiků zřejmě z Islámského státu rozhodla zneškodnit. Když šílení střelci viděli, že nemají šanci, odpálili se. Pokud by je ale policie „nezastavila“, následky by byly mnohem horší.

   

  Česko zpřísnilo po událostech v Turecku bezpečnostní opatření. Nejenom na Letišti Václava Havla v Praze, ale i v Brně a Ostravě. Podle policejního prezidia přibylo hlídkujících policistů, psovodů a specialistů na vyhledávání výbušnin. Policisté také věnují zvýšenou pozornost letům a cestujícím mířícím z Česka do Istanbulu i opačným směrem.  

  Teroristický čin na letišti v Istanbulu si vyžádal 41 mrtvých a 239 zraněných. Evropská letiště přijala bezpečnostní opatření. Hrozba by se eventuálně mohla týkat i ČR!
   

   

  Podle nepotvrzených informací se po letištích pohybují i tajní agenti, kteří mají za cíl sledovat každé, byť sebemenší podezřelé chování. "Zvýšená činnost policie se vztahuje jak k vnějším prostorám letiště a blízkému perimetru, tak k tranzitům," uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý.

   

  „Bezpečnostní opatření přijatá byla, ale nikdy, nikdo a nikde nezajistí stoprocentní bezpečnost. Nikdy nevíte, co nějaký šílenec může mít v kufru, než projde odbavením. Rentgeny vchodu na letiště nejsou. Samozřejmě, že máme strach, kdo by neměl, ale nesmíme si to moc připouštět,“ řekl pro Bleskove.cz jeden ze stewardů, který létá jak po Evropě, tak i v rámci světa.

   

  Bezpečnostní experti sice tvrdí, že ČR se tolik hrozba teroristických útoků netýká, ale není to až tak pravda. „Nikdo nemůže říct, že se to nemůže stát. Jen snad, že u nás je ta hrozba menší. Ale všechny složky by měly být při takových situacích a v této době obzvlášť v pozoru, protože vyloučit to zkrátka nelze nikde,“ míní i odborník na bezpečnost Andor Šándor.

   

  Bezpečnostní opatření byla v Česku zavedena také po březnových teroristických útocích na letišti v Bruselu nebo po útocích v Paříži loni v listopadu. Zvýšené kontroly se nyní týkají i zastupitelského úřadu a rezidence Turecka v Česku. Podle Tuhého bude policie opatření případně upravovat na základě aktuálních informací o situaci v Turecku.

  nely | bleskove.cz

  Témata: terorismus, letiště
  Komentáře ke článku
  loading...