Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  VYVRACÍ PODEZŘENÍ

  ÚOOZ přímý důkaz proti Tuhému o „brutálním úniku informací“ nemá!

  27.06.2016 01:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Přímé důkazy o údajně „brutálním úniku informací“ ze strany policejního prezidenta Tomáše Tuhého ÚOOZ nemá. Detektivové z ÚOOZ a státní zástupci mají k dispozici několik nahrávek odposlechů, při nichž jsou prozrazeny důležité informace. Údajně se jim podařilo zjistit uživatele telefonů s anonymními SIM kartami, přes které byly informace sdělovány. Neexistuje ale důkaz, který by přímo ukazoval na to, že se ve věci angažoval policejní prezident Tuhý.

  Tomáš Tuhý lupa
  Policejní prezident Tomáš Tuhý odmítá nařčení, že by vynášel informace o prověřovaných případech. | Archiv

  Jak uvádí pondělní vydání týdeníku Respekt, vysocí důstojníci policejního prezidia včetně prezidenta Tomáše Tuhého se podle Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu pokusili zjistit informace z vyšetřování závažných kauz ve třech případech.

   

  Sám šéf ostravské expozitury ÚOOZ Jiří Komárek minulý týden uvedl, že se Tomáš Tuhý dopustil „brutálního úniku informací“, čemuž se policejní prezident bránil zuby nehty. Přímý důkaz, který by ukazoval na Tuhého angažmá v tomto ohledu, ale detektivové nemají.

   

  Podle informací týdeníku nefiguruje Tuhý ani na žádném zachyceném odposlechu. I tak detektivové a státní zástupci údajně disponují poměrně uceleným "řetězcem nepřímých důkazů", který ukazuje na možné nezákonné praktiky policejního prezidia.  

  ÚOOZ nemá podle týdeníku Respekt žádný přímý důkaz o tom, že by policejní prezident Tomáš Tuhý takzvaně "práskal" tajné informace související s prověřovanými, závažnými hospodářskými případy!
   

   

  Jiří Komárek se podle svého vyjádření setkal se snahami o průnik do spisu ze strany funkcionářů Generální inspekce bezpečnostních sborů v případu ÚOOZ s krycím názvem Vidkun, ve kterém byli obviněni dva vysoce postavení policisté a týká se ovlivňování trestních kauz a úniků informací ze spisů. I proto se neobrátil na inspekci.

   

  Policejní prezident Tuhý veškerá nařčení od začátku odmítá. Na Komárka podal na GIBS trestní oznámení. Viní ho z pomluvy a dalších trestných činů. Jiří Komárek i odcházející šéf ÚOOZ Robert Šlachta, který nesouhlasí s plánovanou reorganizací policie, chtěli o možném propojení policie na lidi z kriminálního prostředí a o okolnostech reorganizace hovořit ve čtvrtek před sněmovním bezpečnostním výborem. Kvůli neschválení programu schůze ale neměli šanci.

   

  Další snad budou mít před sněmovní vyšetřovací komisí, jejíž vznik by podle prezidenta Miloše Zemana měl být navrhnut příští týden. Jak celá kauza skončí, není jasné. Už nyní vše ale ukazuje na jednu skutečnost, že policie zažívá největší rozklad do roku 1989 a nesvědčí to o dobrém prostředí uvnitř elitních útvarů!

  nely | bleskove.cz

  Témata: Tuhý, ÚOOZ
  Komentáře ke článku
  loading...