Úterý 24. dubna 2018
svátek má Jiří, zítra Marek

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZASE VEDRA

  V ČR padaly teplotní rekordy! V pátek bude ještě větší vedro a platí i výstraha!

  23.06.2016 17:20 / zprávy google+ twitter facebook

  Celkem na 15 místech ČR padaly ve čtvrtek teplotní rekordy. V Olomouci-Holicích přepisovali meteorologové historický výsledek na 31,9 stupně Celsia. Nejvyšší teplotu naměřili v Brně-Žabovřeskách, ale 32,1 stupně na překonání tamního rekordu nestačilo. Další rekordy nejspíš padnou v pátek, kdy má být až 36 stupňů Celsia.

  vedro lupa
  Na mnoha místech padaly teplotní rekordy! | Shutterstock

  V Pasece padl třináct let starý rekord, naměřili zde 31,7 stupně Celsia. Po stejné době překonala teplota historickou hodnotu také v Úpici, kde naměřili 30,9 stupně. Ještě starší rekord padl v Ostravě-Mošnově - nový rekord je 30,6 stupně a překonal ten původní z roku 2002.

   

  Nejvyšší teploty, které ovšem k překonání rekordu nestačily, dosáhly stanice v Brně-Žabovřeskách, zde bylo 32,1 stupně, a v Bojkovicích na Uherskohradišťsku naměřili 32 stupňů.  

  Na celkem 15 místech ČR padaly teplotní rekordy. Někde rtuť teploměru překonala hranici 32 stupňů Celsia ve stínu! Daleko tepleji má být v pátek!
   

   

  Kvůli vedru hlásí kolapsy zdravotní záchranné služby i nemocnice. Jde hlavně o seniory či chronicky nemocné jedince. Meteorologové vydali varování před vysokými teplotami hlavně na pátek, kdy se rtuť teploměru může vyšplhat velmi vysoko.

   

  Zároveň se v těchto dnech očekává pokles stratosférického ozónu a tedy nárůst intenzity UV záření. Mezi 11. až 15. či spíše 16. hodinou by neměli citliví jedinci vycházet na slunce. Hrozí kolapsy z přehřátí, úpaly a zdržovat na přímém slunci by se také neměli lidé s citlivou pokožkou.

   

  Ke všemu vydali meteorologové také výstrahu před bouřkami, které místy mohou přinést přívalové deště a krupobití. Upozornění platí od pátku, ale vesměs hlavně v sobotu odpoledne a navečer.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: rekord, Počasí
  Komentáře ke článku
  loading...