Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VLNA VEDER

  VAROVÁNÍ: ČR zasáhnou extrémní vedra i extrémní bouřky!

  22.06.2016 11:55 / zprávy google+ twitter facebook

  Počasí jako na houpačce, chladné a deštivé dny střídají teplé, až tropické. Obrázek posledních týdnů. Meteorologové vydali varování, že ČR zasáhnou od čtvrtka velká vedra, která s sebou ale přinesou i extrémní bouřky.

  Vedro lupa
  Česko zasáhne vlna veder! | Archiv

  Český hydrometeorologický ústav upozornil, že v pátek mohou teploty stoupat na jihu Čech a na Moravě až k 32 až 36 stupňům Celsia. Ve čtvrtek odpoledne vystoupí teploty na 30 až 34 stupňů Celsia.

   

  „Varování před velmi vysokými teplotami platí pro Jihomoravský kraj, pro zbytek republiky je výstraha na vysoké teploty,“ uvádí ČHMÚ.  

  Tropická vedra zasáhnout ČR, především jih Čech a jih Moravy. Ke konci týdne se místy mohou objevit velmi silné bouřky s přívalovými dešti a krupobitím!
   

   

  Meteorologové v této souvislosti upozornili rovněž na pokles stratosférického ozónu na hodnoty pod 300 Dobsonových jednotek. „Lidem se doporučuje omezit pobyt na přímém slunci zejména mezi 11. a 15. hodinou a vyhnout se přímému opalování,“ říkají odborníci.

   

  Republiku ale zřejmě zasáhnou i bouřky, v některých částech republiky mohou být extrémní. Od pátku do soboty se mohou objevit na východě a jihu Čech, ve středních Čechách i na Moravě.

   

  Už začátkem týdne varovali meteorologové před přívalovými dešti a krupobitím. Tyto živly ostatně zasáhly nejen Česko, ale i Německo, Rakousko nebo Francii v minulých týdnech a napáchaly škody za miliardy korun.

  nely | bleskove.cz

  Témata: Počasí, vedro, Bouřky
  Komentáře ke článku
  loading...