Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Radarová zpěvanka před soud

  Exministryni Parkanové hrozí kriminál! Nejdřív zpívala, teď může jít bručet

  16.12.2015 03:01 / zprávy google+ twitter facebook

  Bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová asi nebude mít zrovna klidné Vánoce. Hrozí ji totiž kriminál. Žalobci ji spolu s bývalým šéfem ministerské sekce vyzbrojování Jiřím Staňkem viní v kauze CASA z toho, že připravili stát o 818 milionů korun.

  Vlasta Parkanová lupa
  Vlasta Parkanová tehdy a dnes. Přibrala nejméně dvacet kilo a nyní ji hrozí vězení | archiv

  Žalobci v minulých dnech poslali k soudu hotovou kauzu týkající se nákupu letadel CASA za 3,5 miliardy korun a Parkanová je jednou z obžalovaných. Pokud by soud uznal jí a Staňka vinnými, hrozí jim až 10 let vězení. Nákup byl podle nich evidentně nevýhodný. 

   

  „Vrchní státní zastupitelství v Praze podalo obžalobu k Obvodnímu soudu pro Prahu 6 v trestní věci nákupu transportních letounů CASA C-295M Ministerstvem obrany ČR vůči dvěma obviněným osobám pro trestné činy zneužívání pravomoci veřejného činitele a porušování povinnosti při správě cizího majetku,” uvedl na webu státní zástupce Jan Kořán. 

   

  O nákupu letounů CASA za více než 3,5 miliardy korun rozhodla v roce 2009 Topolánkova vláda. Už tehdy nákup kritizovali odborníci i média, ale přesto se uskutečnil. Španělské stroje prý vysocí ministerští úředníci prosadili i přes odpor některých představitelů armády. 

   

  "Necítím se jakkoli vina, nechápu, proč bych měla být souzena," tvrdí exminitryně, která si doposud užívá spokojený život důchodkyně v jihočeském Sezimově Ústí. Od dob, co velela armádě a zpívala oslavné ódy na americký radar, přibrala nejméně dvacet kilo. Dnes je téměř k nepoznání.

   

  Soud ji čeká nejspíš v první třetině příštího roku. Kauza to nebude rozhodně jednoduchá. Může se táhnout měsíce, roky. Spis má mnoho stovek až tisíc stran a bude složité rozplést provázanost jednotlivých stran, které měly zájem na nákupu letadel CASA a patrně nebude jednoduché dokázat obžalovným úmysl poškodit stát. 

   

  Je totiž taky možné, že Parkanová ani nevěděla co podepisovala a stala se tak trochu obětním beránkem, který prostě jen podepsal dokument, který mu někdo podstrčil. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...