Pátek 27. dubna 2018
svátek má Jaroslav, zítra Vlastislav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SOUD ROZHODL

  ČSSD Altnerovi 338 milionů platit nemusí! Zatím!

  07.06.2016 16:30 / zprávy google+ twitter facebook

  ČSSD nemusí zaplatit 338 milionů korun bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi za zastupování ve sporu o Lidový dům. Tedy zatím. Rozhodl o tom Nejvyšší soud. Vyhověl tak námitkám sociálních demokratů a odložil vykonatelnost pravomocného rozhodnutí.

  Altner lupa
  Advokát Altner zatím 338 milionů korun nedostane! | Archiv ČT

  Nejvyšší soud se tak nejprve bude muset vypořádat s dovoláním ČSSD, které proti pravomocnému rozsudku podala. Podle Altnera NS vzkazuje lidem, že nemusejí platit své závazky.

   

  "Soud vyhověl naší žádosti a odklad vykonatelnosti určil do doby, než rozhodne o dovolání. Samozřejmě to je pro nás dobrá zpráva, ale je to jen jeden z kroků. Budeme čekat na to, jak se soud vypořádá s naším dovoláním a jak rozhodne," řekl mediální zástupce právníků strany Jiří Chvojka.

   

  Soud v rozhodnutí konstatoval, že straně by mohla vzniknout vážná újma, pokud by k odkladu vykonatelnosti nepřistoupil. Zdůraznil, že odkladem nijak nepředjímá rozhodnutí.  

  Nejvyšší soud rozhodl, že ČSSD nemusí bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi alespoň prozatím vyplatit dlužnou částku ve výši 338 milionů korun.
   

   

  Sociální demokracie odmítala Altnerovi peníze poslat proto, že má závazky vůči věřitelům a v případě úspěchu u Nejvyššího soudu už by peníze od bývalého advokáta nikdy nedostala zpět. Uspokojovala proto jen Altnerovy věřitele, kteří se jí hlásili. Celkem jim zatím zaslala zhruba 9,5 milionu korun.

   

  Bývalý advokát Altner na konci března vyhrál letitý spor se sociální demokracií, kterou zastupoval ve sporu o Lidový dům. Soudy pravomocně přiznaly, že mu ČSSD musí zaplatit 18,5 milionu a smluvní pokutu, která za 5 734 dní od podání žaloby do vynesení rozsudku činí 318 milionů Kč, a další soudní poplatky. Sociální demokraté proti rozsudku podali dovolání, v němž navrhli i odklad vykonatelnosti. Nejvyšší soud jim vyhověl, dovoláním se teprve bude zabývat.

  nely | bleskove.cz

  Témata: Altner, ČSSD, soud
  Komentáře ke článku
  loading...