Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DALŠÍ ÚTOK

  TERORISTICKÝ ÚTOK v Turecku: 11 mrtvých, 36 zraněných!

  07.06.2016 10:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Další teroristický útok otřásl v úterý Tureckem. Mohutná exploze zasáhla policejní autobus v největším tureckém městě Istanbulu. Výsledkem je zatím 11 mrtvých a 36 zraněných. Opět tak došlo na slova těch, kteří varovali před nebezpečím – Turecko je momentálně jednou z nejnebezpečnějších zemí.

  Teror čin Istambul lupa
  Teroristický čin otřásl Istanbulem! | Twitter

  Istanbulský guvernér Vasip Şahin dvě hodiny po atentátu oznámil, že obětí je 11 a zraněných 36. Původně se hovořilo jen o zraněných či maximálně dvou mrtvých.

   

  Nálož vybuchla v 8:35 místního času a byla ukryta v zaparkovaném autě. Podle televize NTV byla odpálena, když turisty vyhledávanou evropskou čtvrtí Beyazit u stanice metra Vezneciler nedaleko univerzity projížděl policejní autobus.  

  Teroristický útok se odehrál v tureckém Istanbulu. Výsledkem je 11 mrtvých a nejméně 36 zraněných. K činu se zatím nikdo nepřihlásil!
   

   

  „Výbuch vyrazil okna v okolních domech a poničil další auta. Zřejmě se jednalo o atentát. Na místě byla po výbuchu slyšet střelba,“ uvedla agentura Anadolu.

   

  Turecko je podle bezpečnostních služeb jednou z nejohroženějších destinací pro turisty. Už v minulosti se zde odehrálo několik útoků, které si vždy vyžádaly oběti na životech.

   

  Nyní všichni s napětím očekávají, zda se něco neodehraje ve Francii, například v samotné Paříži. Ta se nyní stane na měsíc dějištěm fotbalového Eura. Bezpečnost zde má hlídat na 90 tisíc policistů, vojáků i dalších členů tajných služeb.

  nely | bleskove.cz

  Témata: terorismus
  Komentáře ke článku
  loading...