Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Klony útočí

  Čína se pouští do klonování ve velkém

  13.12.2015 11:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Zní to trochu děsivě, ale Čína se zřejmě rozhodla, že se stane klonovací velmocí. Už má za sebou naklonování lidských embryí, teď má vzniknout druhá obří klonovací továrna na maso. Bude to brzy jako ve fantasy filmu Klony útočí?

  Prasata Čína lupa
  Čína nikdy nespí! Teď spustila velkou továrnu na klonování | zoom.prima.cz

  Půjde o klonování užitkových zvířat. To, co je v rámci Evropské unie zakázáno, tedy klonování zvířat za účelem jejich konzumace, se naopak stává vlajkovou lodí čínského potravinářského byznysu. Chystaná čínská továrna má prý vyprodukovat až milion embryí skotu ročně, samozřejmě pro potravinářství.  Ale ne jen pro ně. Zájem o zvířata ze zkumavky mají například i cirkusy, psovodi nebo majitelé závodních stájí. Ozývají se samozřejmě také zoologové a ochránci zvířat, kteří vidí v klonování možnou záchranu před vyhynutím některých ohrožených druhů.  Továrna je společným projektem čínské biotechnologické firmy BoyaLife a jihokorejské výzkumné společnosti Sooam Biotech. V provozu by měla být zhruba za půl roku.  Zakladatel jihokorejské společnosti Sooam Biotech Hwang Woo-suk je sice průkopník v oblasti klonování zvířat, ale v roce 2009 byl odsouzen ze zpronevěry prostředků na výzkum a nelegálního nákupu lidských vajíček kvůli vlastnímu výzkumu.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...