Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  RADĚJI POKUTU!

  Miliardáři se brání zuby nehty! Migranty nechceme!

  03.06.2016 12:15 / zprávy google+ twitter facebook

  Švýcarsko je takový ostrov uprostřed Evropské unie. Nicméně patří do Schengenu a tak tam mají stejné problémy s migranty jako v jiných státech osmadvacítky. Ale mnohdy je řeší poměrně originálně.

   Oberwil-Lielie lupa
  Obyvatelé malebné vesničky Oberwil-Lielie řekli migrantům jasné ne. | Internet

  Švýcarská vesnice Oberwil-Lielie s 2 200 obyvateli, je známá tím, že v ní bydlí převážně velmi movití občané, kteří si zakládají na tom, že ve vesnici panuje klid a pořádek. A nehodlají si tuto idylu nechat rozvracet. Než by přijali povinnou kvótu uprchlíků, rozhodli se raději zaplatit vysokou pokutu. A tak místo přijetí 10 migrantů v místním referendu rozhodli, že raději zaplatí pokutu ve výši 260 tisíc eur. 

   

  Klidný život jim za ty prachy prostě stojí! Pravda, mohou si to dovolit. V obci totiž žije zhruba tři sta milionářů!
   
  „Je to velmi jednoduché, nechceme je zde. Celý život jsme tvrdě pracovali, abychom vybudovali naši vesnici, a nenecháme si ji teď migranty zničit." vysvětlil jeden z místních.


  Referendum rozdělilo obec na dva tábory. Zastánci přijetí žadatelů o azyl nazvali oponenty rasisty. „Je správné, abychom pomohli těm, kteří v životě neměli tolik štěstí jako my. Teď to vypadá tak, že naši obec nezajímá osud jiných lidí a že se zde staráme jen o sebe. A tak to určitě není," prohlásila obyvatelka Oberwill-Lieli a matka dvou dětí.


  Obvinění z rasismu ale starosta Andreas Glarner odmítá. „Nikdo nám neřekl, kdo ti lidé jsou. Ať už se jedná o uprchlíky ze Sýrie nebo ekonomické migranty z jiných zemí. Ano, souhlasím s tím, že Syřanům je třeba pomoci, ale mělo by se tak dít v uprchlických táborech nedaleko jejich domovů. Můžeme jim poslat peníze, ale ubytovat je zde vysílá do světa nesprávný odkaz. Přišli by sem další, kteří by tak cestou přes oceán a placením převaděčů riskovali svůj život, "uvedl s tím, že problémem by byla i jazyková bariéra.


  Jak je vidět, tak přece jenom zatím, narozdíl od politických elit, nepřišli všichni o zdravý rozum. Klidný život jim za ty prachy prostě stojí! Pravda, mohou si to dovolit. V obci totiž žije zhruba tři sta milionářů!

  jaj | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...