Pondělí 19. února 2018
svátek má Patrik, zítra Oldřich
  RADĚJI POKUTU!

  Miliardáři se brání zuby nehty! Migranty nechceme!

  03.06.2016 12:15 / zprávy google+ twitter facebook

  Švýcarsko je takový ostrov uprostřed Evropské unie. Nicméně patří do Schengenu a tak tam mají stejné problémy s migranty jako v jiných státech osmadvacítky. Ale mnohdy je řeší poměrně originálně.

   Oberwil-Lielie lupa
  Obyvatelé malebné vesničky Oberwil-Lielie řekli migrantům jasné ne. | Internet

  Švýcarská vesnice Oberwil-Lielie s 2 200 obyvateli, je známá tím, že v ní bydlí převážně velmi movití občané, kteří si zakládají na tom, že ve vesnici panuje klid a pořádek. A nehodlají si tuto idylu nechat rozvracet. Než by přijali povinnou kvótu uprchlíků, rozhodli se raději zaplatit vysokou pokutu. A tak místo přijetí 10 migrantů v místním referendu rozhodli, že raději zaplatí pokutu ve výši 260 tisíc eur. 

   

  Klidný život jim za ty prachy prostě stojí! Pravda, mohou si to dovolit. V obci totiž žije zhruba tři sta milionářů!
   
  „Je to velmi jednoduché, nechceme je zde. Celý život jsme tvrdě pracovali, abychom vybudovali naši vesnici, a nenecháme si ji teď migranty zničit." vysvětlil jeden z místních.


  Referendum rozdělilo obec na dva tábory. Zastánci přijetí žadatelů o azyl nazvali oponenty rasisty. „Je správné, abychom pomohli těm, kteří v životě neměli tolik štěstí jako my. Teď to vypadá tak, že naši obec nezajímá osud jiných lidí a že se zde staráme jen o sebe. A tak to určitě není," prohlásila obyvatelka Oberwill-Lieli a matka dvou dětí.


  Obvinění z rasismu ale starosta Andreas Glarner odmítá. „Nikdo nám neřekl, kdo ti lidé jsou. Ať už se jedná o uprchlíky ze Sýrie nebo ekonomické migranty z jiných zemí. Ano, souhlasím s tím, že Syřanům je třeba pomoci, ale mělo by se tak dít v uprchlických táborech nedaleko jejich domovů. Můžeme jim poslat peníze, ale ubytovat je zde vysílá do světa nesprávný odkaz. Přišli by sem další, kteří by tak cestou přes oceán a placením převaděčů riskovali svůj život, "uvedl s tím, že problémem by byla i jazyková bariéra.


  Jak je vidět, tak přece jenom zatím, narozdíl od politických elit, nepřišli všichni o zdravý rozum. Klidný život jim za ty prachy prostě stojí! Pravda, mohou si to dovolit. V obci totiž žije zhruba tři sta milionářů!

  jaj | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...