Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VODA ZABÍJÍ!

  Už 4 mrtví: Záplavy ničí část Bavorska a Rakouska! Děsivé FOTO!

  02.06.2016 03:59 / zprávy google+ twitter facebook

  Poměrně silné a rozsáhlé záplavy zasáhly část jihovýchodního Bavorska a také Rakouska. Velké škody i oběti na životech si bohužel velká voda vyžádala v okolí Pasova, kde se z koryta vylila řeka Inn. Někde jsou obce či městečka z větší části zaplavena vodou. Německá média situaci označují za hororovou!

  Německo záplavy lupa
  Část Bavorska zasáhly ničivé záplavy! Zemřeli už 3 lidé! | DPA

  Potápěči našli ve středu večer těla tří obětí záplav v zatopeném domě v Simbachu am Inn, která spolu s protilehlým rakouským městečkem Braunau a dolnobavorskou obcí Triftern patří k nejpostiženějším. Řadu domů v Dolním Bavorsku zaplavila voda, a jejich obyvatele zachraňovaly vrtulníky. Později byla v potoce v obci Julbach nalezena i mrtvá žena. 

   

  V Trifternu dokonce uvízlo na 250 lidí, kteří museli přečkat v tělocvičně. Hasiči, policisté i vojáci zjišťují, zda není ještě někdo pohřešován, kdo by se eventuálně mohl stát obětí velké vody.

   

  „Jde opravdu o velmi závažnou situaci. Škody jdou už nyní do milionů eur a jen doufáme, že obětí na životech nebude přibývat,“ uvedl zemský rada Michael Fahmüller.  

  Ničivé záplavy z bleskových přívalových dešťů a vzedmutých hladin toků zasáhly část německého Bavorska a Horního Rakouska. Prozatím si v oblasti okolo Pasova vyžádaly 4 lidské životy!
   

   

  O tom, že situace je opravdu dramatická svědčí i to, že navečer na silnici první třídy vedoucí podél rakouské hranice museli podle záchranářů dokonce řidiči kamionů kvůli rozvodněné řece vylézt na korby svých vozů. Řeka Inn zcela zaplavila i most vedoucí z Německa do rakouského Braunau, nechvalně proslulého narozením Adolfa Hitlera.

   

  Nedaleko obce Regen, která leží asi 20 kilometrů od české Železné Rudy, překvapila velká voda školáky z Augsburku, kteří se vydali na vodácký výlet. Zvýšená hladina je uvěznila na ostrově, odkud je dostali až hasiči.

   

  Vydatné srážky způsobily škody také v přilehlé rakouské spolkové zemi Horní Rakousy. Voda zatopila především sklepy domů a některé ulice. Meteorologové předpovídají vydatné deště v oblasti i ve čtvrtek. Rozvodnit se mohou ale spíše menší říčky, Dunaj by se měl udržet ve svém korytě.

   

  Kromě Bavorska a Rakouska zkomplikovaly vydatné deště situaci také ve francouzské metropoli. Plavby výletních lodí po Seině byly zrušeny a záchranáři evakuují obyvatele hausbótů v celém okolí Paříže. Uzavřena byla řada nábřežních ulic. V posledních dvou dnech provedli záchranáři kvůli vydatnému dešti po celé Francii zhruba 8 000 zásahů, uvedl ministr vnitra Bernard Cazeneuve. Také ve Francii meteorologové předpovídají déšť i ve čtvrtek. Seina by měla v Paříži kulminovat nejdříve v pátek.

  nely | bleskove.cz

  Témata: Německo, Záplavy
  Komentáře ke článku
  loading...