Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  TRISTNÍ PŘÍPAD

  Kněz ministranta z Jeseníků nezneužil! Mladík si vše vymyslel!

  25.05.2016 00:03 / zprávy google+ twitter facebook

  Neskutečný obrat nastal v případu kněze z Jeseníků, kterého soud před časem odsoudil podmínkou za pohlavní zneužití tehdy 16letého mladíka – ministranta. A to jen na základě výpovědi mladíka a znaleckého posudku. Všechny další, byť přesvědčivé, důkazy a výpovědi soud smetl ze stolu. Teď se však údajně zneužívaný kluk přiznal, že si to vymyslel. Soud tedy pochybil a duchovní až doposud má zničený život.

  Kněz lupa
  Mladík křivě obvinil kněze ze sexuálního zneužívání! | Shutterstock

  Motivem podivného činu mladíka ze sociálně slabé rodiny mohly být peníze, protože po faráři chtěl odškodné 250 tisíc korun.

   

  O případu informovalo Právo s tím, že jen díky dobrým lidem, farníkům našel práci dělníka. Protože po obvinění byl suspendován. Případ jeho nadřízení nahlásili do Vatikánu a církevní úřady rozhodly, že duchovní nesmí vykonávat činnost. Teď je spis opět u soudu kvůli obnově procesu.  

  Mladík, který obvinil katolického duchovního z Jeseníků ze sexuálního zneužití a soud jej odsoudil podmínkou, nedávno přiznal, že si vše vymyslel! Knězi však zničil život!
   

   

  Motivem podivného činu mladíka ze sociálně slabé rodiny mohly být peníze, protože po faráři chtěl odškodné 250 tisíc korun.

   

  Okresní soud v Jeseníku uznal katolického duchovního vinným z toho, že od března do června 2009 ve třech případech pozval ministranta k sobě domů, umýval ho a pak jej měl osahávat po celém těle i na přirození. To ale kněz před soudem rázně odmítl s tím, že  chlapec u něj pouze dvakrát přespal, když nechtěl jít domů.

   

  „Nikdy jsme spolu neměli žádný konflikt. Pocházel z chudé rodiny, snažil jsem se mu i dalším ministrantům pomáhat, třeba organizováním výletů, na Vánoce jsem jim dával dárky. Hoch u mě dvakrát přespal a stěžoval si na poměry doma, matka prý s přítelem doma pije a on tam nemůže vydržet,“ řekl listu odsouzený kněz.

   

  Za vším ale nemusí být ani tak teenager, ale jeho matka. Ta totiž původně chtěla čtvrt milionu po církvi. Když neuspěla, podala žalobu k soudu na náhradu nemajetkové újmy, kde pro syna chtěla 250 tisíc korun. Než však krajský soud stačil rozhodnout, mladík ji sám vzal zpět. A to v době, kdy u prvoinstančního soudu už ležel návrh na obnovu řízení.

   

  O tom, že k žádnému zneužívání nedošlo, se mladík svěřil i své kamarádce. „Ještě mi pak psal, abych o tom nikomu neříkala, že vše musí držet v tajnosti a že by z toho měl problémy. Bude si prý za to platit školu,“ svěřila se další svědkyně.

   

   Sám duchovní je na dně a má psychické problémy. „Sice jsem dostal jen podmínku, ale od té doby je můj život jako vězení.  Modlil jsem se, aby se Bůh nade mnou smiloval,“ uvedl farář. A zřejmě se tak stalo – pravda vyšla najevo.

   

  Pokud i soud rozhodne o mužově nevině, požádá nejspíš o zrušení suspendace a bude bezesporu přijat zpět jako řádný a vysvěcený kněz. Zároveň může po rodině chlapce žádat odškodné za újmu. Zda to udělá, není jasné!

  nely | bleskove.cz

  Témata: kněz, soud
  Komentáře ke článku
  loading...