Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Šílenci kolem Stropnického?

  V české armádě někdo zešílel! Psa z Lógaru chtěli prodat za pětistovku!

  01.12.2015 21:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Žijeme asi vážně v obrovském Kocourkově! Někdo chtěl totiž luxusně vycvičeného a přitom nádherného vlčáka, který se účastnil misí v Lógaru prodat za pětistovku. Jsou okolo ministra Martina Stropnického opravdu takoví šílenci?

  pes Athos lupa
  Tenhle psí hrdina Athos získal speciální ocenění, teď měl být ale prodán za 500 korun jako \"vyslouž | archiv AČR

  V armádních postech a hodnostech by měli pracovat odborníci a profesionálové, ale jak se zdá, jsou někteří nýmandi a hokynáři. Vojsko umístilio na internet mezi vysloužilé psy, které nabízí k prodeji, německého ovčáka Athose vyznamenaného za misi v Afghánistánu. Poté, co se strhla kritika zejména na sociálních sítích, inzerát stáhla. Pes nakonec zůstane na armádní veterinární základně Grabštejn, 

  "Oni se fakt už zbláznili. Jak můžou vůbec přijít na takovou volovinu. To, že to s armádou jde od desíti k nule je jasné, ale takovou zhovadilost udělat, to nemůžou myslet vážně," rozčílil se pro Bleskově.cz voják Pavel S., který má s podobnými psy zkušenosti.

  „Z nejvyšších míst bylo rozhodnuto, že služební pes Athos bude dál na veterinární základně,“ řekl televizi Prima náčelník úseku kynologie Jiří Jirák.

  Německý ovčák cvičený k hledání výbušnin, byl zraněn v září 2012, když na základnu koaličních vojáků v provincii Lógar dopadly dvě povstalecké rakety. Život mu zachránili američtí lékaři, má ale trvalé zdravotní následky.

  Přesto s ním bylo zacházeno jako se zraněným bojovníkem! Dostal dokonce od nejvyššího amerického velení v Afghánistánu i pověstnou ‚deku hrdinů‘, která je jinak vyhrazena pouze americkým vojákům,“ uvedlo dříve ministerstvo obrany s tím, že Athos prošel i veterinární nemocnicí v německém Ramsteinu a rekonvalescencí v armádním veterinárním centru v Hlučíně.

  Loni dokonce pes hrdina dostal od tehdejšího ministra obrany Vlastimila Picka plaketu s velkou buvolí kostí a kožený obojek s oceňujícím textem a podpisem ministra, čímž chtěl tehdy ministr  upozornit na to, že psi mají pro armádu důležitou a v některých oblastech nezastupitelnou funkci. 

  "Prostě jsou to hovada. Co jiného na to říct. Jeden ho ocení a další ho prodají pomalu za pětistovku do "buřtů"? Je vidět, na jaké úrovni česká armáda je a co za hlupáky v ní pracuje," rozčílil se dnes už vysloužilý armádní specialista, který se nestačil nápadu vojska divit. 

  Na štěstí se vše podařilo odhalit a psí bojovník dál zůstane tam, kde má být!

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...