Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Skandál u policie!

  Detektiv z ÚOOZ bonzoval kmotrovi Janouškovi!

  04.12.2015 09:05 / zprávy google+ twitter facebook

  Policisté jsou tu od toho, aby chránili a pomáhali! Někteří ale možná proto, aby za slušnou provizi bonzovali mafiánům a kmotrům! Třeba takový kontroverzní podnikatel Roman Janoušek měl na nejvyšších místech kriminálky svoje lidi! O tom, co se na něj chys

  Roman Janoušek lupa
  Romanu Janouškovi donášel člověk z ÚOOZ | archiv ČT

  „Roman Janoušek může být v klidu, už na něm neděláme“ - takový vzkaz podle důvěryhodného zdroje deníku Právo poslal letos na jaře šéf oddělení násilí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, kterému velí Robert Šlachta, Luděk Vokál přes brněnského podnikatele Albina Arifoviče.

   

  Oba muži se podle informací deníku sešli ve VIP salónku pražského hotelu Corinthia, který si prý Arifovič delší dobu platil a fakticky používal na schůzky. Jenže to netušil, že do něj nechali vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů nasadit prostorové odposlechy.

   

  Policista Vokál byl sice v říjnu obviněn z korupce a zneužití pravomoci kvůli údajnému vynášení informací ze spisů protimafiánské jednotky, přičemž prostředníkem, kterému prý údaje a data ze spisů předával, byl právě původem bosenský podnikatel Arifovič. Nicméně je možné, že „díky“ tomu, že Janoušek měl mezi elitními policisty své lidi, mohl některé průšvihy zázeji zamést pod stůl a uklidit důkazy.

   

  Vokálovi prý Janoušek za jeho služby pořídil mimo jiné novou Škodu Octavia za zhruba půl miliónu korun. I když se oba údajně snažili předání auta jako úplatku zakrýt domnělou smlouvou o půjčce, doplatili na to. Nějakou dobu je totiž inspekce sledovala a odposlouchávala.

   

  Generální inspekce bezpečnostních sborů Vokála i Arifoviče zatkla jen pár dnů po velkém zátahu ÚOOZ, který se týkal údajného ovlivňování vyšetřování kauz na Olomoucku.

   

  Zapleteni do něj prý byli dva místní vysoce postavení policisté, podnikatel a přítel exministra vnitra za ODS Ivana Langra Ivan Kyselý a údajně i tamní politici. Akci vedl sám šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta, který s Vokálem pracoval nejen na ÚOOZ, ale v minulosti i u protidrogové jednotky.

   

  Vokál byl placeným informátorem detektiva Šlachty i Arifovič, který se v posledních měsících před říjnovým obviněním jménem ředitele ÚOOZ a známostí s ním při jednáních s různými podnikateli podle médií zaštiťoval. Šlachta o tom prý nevěděl. Podle svých slov s Arifovičem není v kontaktu již několik let a s kauzou nemá nic společného.

   

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...