Úterý 20. března 2018
svátek má Světlana, zítra Radek
  MODELKY POD PALBOU!

  Policejní zátah, nad kterým zůstává rozum stát! Důvod zatýkání opravdu nepochopíte!

  17.05.2016 06:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Íránské úřady podnikly zátah proti lidem, kteří na svých kontech na síti Instagram zveřejnili fotografie nebo videa, která jsou v rozporu s muslimskou morálkou.

  modelky lupa
  Ukázat se bez hidžábu je v některých zemích obrovský problém. | Shutterstock

  Podle agentury AP o tom dnes informovala íránská státní televize. V rámci operace s kódovým názvem Pavouk II. bylo zadrženo osm z celkem 170 lidí, kteří jsou podle úřadů zapleteni do modelingového byznysu na sociálních sítích. Mezi nimi je 58 modelek a 59 fotografů, vizážistů či majitelů salonů krásy.

   

  V rámci operace s kódovým názvem Pavouk II. bylo zadrženo osm z celkem 170 lidí, mezi nimi 58 modelek a 59 fotografů!
   
  Zneužitím aplikace Instagram na "nemravné cíle" bylo zveřejnění fotografií nebo videí, ve kterých měla modelka nezakryté vlasy.


  Íránské ženy, zejména obyvatelky Teheránu, v posledních letech přistupují k povinnému zahalování vlasů stále vlažněji, což vyvolává velký hněv konzervativních kruhů v íránské společnosti, ve které se nyní vede zápas o další směřování země.


  Instagram, jehož majitelem je Facebook, zatím nereagoval na žádost AP o vyjádření.
  Na rozdíl od sociálních sítí Facebook a Twitter a videoslužby YouTube, které jsou v Íránu zablokovány, aplikaci Instagram mají Íránci k dispozici a je mezi nimi velmi populární.


  Otázkou je, jak dlouho ji ještě k dispozici mít budou!? Zdá se totiž, že náboženští fanatici brzy prosadí zablokování i této sítě.

  jaj | bleskove.cz

  Témata: hidžáb, Írán, modelky
  Komentáře ke článku
  loading...