Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POČASÍ BLESKOVĚ

  Máte radost z počasí? Tak už nemáte moc času být v klidu! Tyto teploty moc dlouho nevydrží!

  08.05.2016 03:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Teplé počasí už zřejmě vydrží, dočasně se ochladí pravděpodobně v polovině května. Příští týden bude rtuť teploměru šplhat k 20 až 24 stupňům Celsia, o týden později bude průměrná maximální teplota kolem 18 stupňů.

  Počasí léto lupa
  Jaké bude počasí v nejbližších týdnech? | archiv

  Poslední květnový a první červnový týden bude teplejší, nejvyšší teploty vystoupají v průměru k 21 stupňům. Konec pátého měsíce by měl být ale deštivější. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi počasí, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

   

  Relativně nejvíce srážek podle nich zřejmě spadne v týdnu od 23. do 29. května, naopak nejméně v posledním týdnu sledovaného období. Noční teploty by už neměly klesnout pod nulu, v nadcházejících dvou týdnech budou většinou od šesti do deseti stupňů Celsia.  

  Celé období od 9. května do 5. června bude teplotně i srážkově průměrné, uvedli meteorologové.
   

   

  Dlouhodobý teplotní průměr v ČR ve sledovaném období je 14,1 stupně Celsia a průměrný úhrn srážek 66 milimetrů. Nejtepleji bylo ve zmíněných čtyřech týdnech v roce 1979, kdy průměrná teplota dosáhla 16,5 stupně Celsia. Naopak minimum z roku 1991 činí 10,1 stupně Celsia.

   

  Měsíční výhled odhaduje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje opakovaně ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent.

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...