Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Policie v totálním rozkladu!

  Neskutečný skandál! 16 strážníků obviněno!

  23.10.2015 11:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Auto městské policie lupa
  Bude mít vůbec kdo jezdit tímto služebním vozidlem Městské policie v Berouně? | Město Beroun

  U nás v Kocourkově, tak by se to mohlo klidně jmenovat ve středočeském Berouně! Je snad až neuvěřitelné, co se právě tady odehrává. Celkem 16 strážníků z místní městské policie z celkových 18, čelí obvinění z trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby.

   

   Jejich velitel Pavel Novák kvůli průšvihu odstoupil z funkce a vedení města kvůli totálnímu rozkladu městské policie.

   

  Kauza, na kterou upozornil deník MF Dnes, se přitom vleče už od roku 2013. Od té doby prověřuje Policie ČR strážníky, kteří měli tolerovat vybraným lidem nesprávné parkování. A bůh ví, zda ne i jiné přestupky či porušení zákona.

   

  „V lednu 2014 případ převzala policie v Kladně pro možnou podjatost berounských policistů. V současné době vedeme trestní stíhání strážníků. Nikdo však do současné doby nebyl pravomocně odsouzen,“ uvedla  pro deník mluvčí kladenské policie Michaela Nováková s tím, že další informace zatím uvolněny nebudou.

   

   Radnice v Berouně proto hledá nové strážníky, morálně způsobilé. Jenomže to není jenom tak. Musejí mít potřebné vzdělání, fyzickou zdatnost, bezúhonnost. A jak se zdá, najít v tomto městě a okolí aspoň 16 schopných mužů těchto kvalit je asi sci-fi.

   

  Starostka Šárka Endrlová (Nezávislí Berouňáci) se o obvinění strážníků dozvěděla až na počátku září. „Město stojí před komplikovanou situací, kdy zde sice máme presumpci neviny, a zároveň zřejmě vidinu několikaletého soudního řízení,“ uvedla Endrlová.

   

  „Obdrženými informacemi jsem byla osobně šokována. Pokud se tyto věci skutečně děly a obviněným se prokáže vina, pak tu situaci považuji za manažerské selhání velitele městské policie a zároveň osobní selhání každého z obviněných strážníků,“ dodala starostka a připustila, že bez městské policie nemůže město dost dobře fungovat.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...