Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  POČASÍ BLESKOVĚ

  Čekáte na teplo? Zapomeňte...Počasí nás ještě hodně potrápí! Do konce dubna žádný zázrak nepřijde...

  24.04.2016 05:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Konec dubna bude chladný, s průměrnými denními teplotami kolem deseti stupňů. S příchodem května se oteplí na 15 stupňů a teplota bude mírně růst i v následujících dvou týdnech.

  Počasí lupa
  Počasí nám v dubnu moc potěšení nepřinese. | archiv

  Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí pro období od 25. dubna do 22. května, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Ani po současném chladném víkendu se podle meteorologů příliš neohřejeme. "První týden bude výrazně podprůměrný, maximální denní teploty se budou pohybovat většinou do deseti stupňů, na konci týdne do 15 stupňů Celsia," uvádí předpověď.

   

  Počasí rozhodně nebude takové, jaké bychom na jaře čekali.
   

  Mezi deseti až 15 stupni má být přes den i v týdnu od 2. května. "Ostatní dva týdny období vycházejí jako teplotně průměrné až slabě nadprůměrné," tvrdí meteorologové. Rtuť teploměru by tak mohla přes den vystoupat na 19 či 20 stupňů Celsia.

   

  Průměrná teplota pro období od 25. dubna do 22. května je 12,6 stupně Celsia, přičemž nejnižší hodnoty naměřili meteorologové v roce 1980, a to 7,8 stupně Celsia. Naopak nejtepleji bylo v těchto týdnech v roce 2000, kdy průměrná teplota činila 16,5 stupně. Dlouhodobý srážkový průměr pro období od 25. dubna do 22. května činí 54 milimetrů, tedy 54 litrů vody na metr čtvereční.

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...