Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  UPRCHLICKÁ KRIZE

  JSOU TADY! Přes 20 migrantů poslali do detenčního zařízení: Zbývající prověřuje policie!

  23.04.2016 15:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Dvacet jedna z šestadvaceti ilegálních migrantů, které česká policie zadržela ve čtvrtek u Domažlic, bylo převezeno do detenčního zařízení v Bělé-Ježov v okrese Mladá Boleslav ve Středočeském kraji. Zbývající pětici nadále prověřuje cizinecká policie v Plzni.

  migranti lupa
  V Česku byli objeveni další ilegální migranti. | Archiv

  Informoval o tom zpravodajský server Novinky.cz s odvoláním na mluvčí cizinecké policie Kateřinu Rendlovou. Podle jejích slov srovnání otisků prstů se záznamy v policejních databázích ukázalo, že všichni zadržení jsou již registrovaní v jiné členské zemi Evropské unie, konkrétně v Maďarsku a v Bulharsku, a jde tedy o tzv. dublinské případy. To se ještě zatím prověřuje u zbývající pětice.

   

  Ve třech detenčních zařízeních pro uprchlíky je podle statistik ministerstva vnitra 95 lidí.
   

  Mluvčí prozradila, že zatímco 15 ze zadržených mělo platné cestovní pasy Afghánistánu, zbylí tvrdili, že jimi nedisponují. Ve dvou případech se však následně při výslechu za účasti tlumočníka ukázalo, že jsou občany Pákistánu. Skutečnosti neodpovídalo ani tvrzení dvou ze zadržených, že patří mezi mladistvé. Skupinu tvořily dvě rodiny, čtrnáctičlenná s příbuzenstvem a sedmičlenná, a pět dalších mužů.

   

  Ministr vnitra ČR Milan Chovanec ve čtvrtek pro deník Právo potvrdil, že zadrženo bylo 26 migrantů z Afghánistánu, mezi nimiž bylo i 11 dětí. Současně ocenil práci policistů a avizoval, že se zadržovanými osobami se bude postupovat ve smyslu platných zákonů. Více než dva tucty ilegálních migrantů objevili policisté při kontrole dodávky typu Peugeot Boxer bílé barvy s bulharským evidenčním číslem v obci Poběžovice v okrese Domažlice. Tísnili se v nákladovém prostoru vozidla. Od června 2015, kdy začaly na území ČR platit zpřísněná opatření v souvislosti s migrační krizí, policie zadržela do 19. dubna tohoto roku 3 437 lidí. 

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...