Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POČASÍ BLESKOVĚ

  To snad počasí nemyslí vážně: Co si na nás přichystali meteorologové na druhou půlku dubna a začátek května? Moc dobré to není...

  16.04.2016 16:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Až do konce dubna se udrží chladnější počasí s průměrnými maximálními teplotami kolem 15 stupňů Celsia. Začátkem května se oteplí a následující dva týdny se budou teploty pohybovat v průměru těsně pod 20 stupni.

  Počasí lupa
  Počasí ještě tak hezké nebude. | Facebook

  V celém období přitom nelze vyloučit teplotní výkyvy. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Celkově bude období od 18. dubna do 15. května podle meteorologů teplotně slabě podprůměrné nebo průměrné.

   

  Počasí v druhé půlce dubna nebude nic moc.
   

  Srážky budou v nadcházejících čtyřech týdnech kolísat. "Celkově je ale očekáváno o něco více srážek, než obvykle spadne v tomto období," uvádí se v prognóze. Průměrná teplota v tomto období je 11,2 stupně Celsia, přičemž nejnižší hodnoty naměřili meteorologové v roce 1991, a to rovných sedm stupňů Celsia.

   

  Naopak nejtepleji bylo v těchto týdnech v roce 2000, kdy průměrná teplota dosáhla 15,9 stupně. Dlouhodobý srážkový průměr pro období od 18. dubna do 15. května činí 45 milimetrů, tedy 45 litrů vody na metr čtvereční.

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...