Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NESMYSL BRATRŮ

  SLOVENSKO pod kontrolou nacistů! Jsou v parlamentu a už to jede! Co vymysleli, to nepochopíte! A pocítíme to i my, když k nim půjdeme!

  12.04.2016 03:00 / zprávy google+ twitter facebook

  To se jen tak nevidí. Vycvičené hlídky ve vlacích! Marián Kotleba je včera poslal do vlaků, které podle něj patří mezi rizikové. Mluví o prvním kroku ke zřízení domovní obrany. Právnička ale říká, že brát spravedlnost do vlastních rukou je nemyslitelné. Vypadá to tak, že poslanci, kterým nacismus není vůbec cizí, berou opravdu zákon do svých rukou!

  Marián Kotleba lupa
  Marián Kotleba má velmi blízko k nacistům a byl několikrát zadržen policií. Teď je poslancem. | Archiv

  Velitelem včerejší hlídky byl kontroverzní poslanec parlamentu Peter Krupa. Ten si před pár týdny do parlamentu přinesl vlastní zbraň. Měl ji ale legálně a odevzdal ji při vstupu. "Stát neumí ochránit slušné lidi, dokud se to nezmění, budeme to muset dělat my," řekl Kotleba během tiskovky. "Podle mého názoru to vůbec není v pořádku," tvrdí odbornice na právo Lucia Kurilovská. Členové hlídek si koupí jízdenky a budou se po vlacích procházet a všímat si konfliktů. Týká se to tratí mezi Bratislavou a Banskou Bystricí, Levicemi, Zvolenem a Novými Zámky a Zvolenem.

    

  Zřízením vlakových hlídek reaguje Kotlebova strana na nedávný útok na mladou dívku. Ve vlaku ji napadl, obral o peníze i telefon mladík, který jí i fyzicky ublížil. 
   

  Tyto trasy jsou podle Mariána Kotleby nejrizikovější. "Pokud to bude nutné, tak do příchodu policie ve smyslu platné legislativy pachatele zadrží," řekl Kotleba. "Jaký mají právní rámec, aby hlídky zasáhly? Policisté, kteří problémové situace vyhodnocují, podléhají psychologickým testům," říká právnička. Podle ní to vypadá, jako bypřívrženci Kotleby brali spravedlnost do vlastních rukou. "Lidé nemohou brát spravedlnost do vlastních rukou, protože je to nebezpečné pro ně samotné," řekl v minulosti ministr vnitra Robert Kaliňák.

   

  "Ve vlacích Železniční společnosti Slovensko nemůže dělat žádnou činnost jiný subjekt bez dohody s naší společností. Na bezpečnost cestujících dohlíží vlakový personál a aktivně spolupracujeme se Železniční policií," vyjádřila se Jana Morháčová ze Železniční společnosti Slovensko, a.s. Podle Milana Uhríka, ředitele Úřadu banskobystrického samosrpávního kraje, je to první krok ke zřízení domovní obrany. Chtějí k tomu použít peníze od státu za volební výsledek. 

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...