Středa 21. března 2018
svátek má Radek, zítra Leona
  POČASÍ BLESKOVĚ

  Příští týden to přijde! Počasí se opět změní a stejné zůstane až do května! Na co se máme téšit?

  10.04.2016 00:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Současné ochlazení je zřejmě dočasné, příští týden se má opět oteplit a až do 8. května by měly být nejvyšší denní teploty mezi 14 až 20 stupni Celsia. Při dešti budou ale nižší, naopak v některých slunečných dnech může teplota stoupat k 25 stupňům Celsia.

  Počasí lupa
  Počasí bude hodně teplé. | Facebook

  Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který včera zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Srážek spadne v následujících čtyřech týdnech průměrné nebo mírně nadprůměrné množství. Z hlediska teplot budou nadprůměrné zejména nadcházející dva týdny.

   

  Teploty budou opravdu hodně vysoké, a tak se můžeme těšit na krásný duben.
   

  V poslední dubnový týden meteorologové předpokládají průměrné teploty. Podobný by měl být i první květnový týden, kdy mohou být teploty ale i mírně vyšší než obvykle. Průměrná teplota pro celé období od 11. dubna do 8. května činí 9,6 stupně Celsia.

   

  Teplé dny zažilo Česko už počátkem tohoto týdne, kdy padaly i teplotní rekordy. V pondělí naměřili meteorologové na třech stanicích teplotu vzduchu překračující hranici 25 stupňů Celsia a na některých místech padla více než stoletá teplotní maxima pro 4. duben.

   

  V úterý bylo ještě tepleji, například v Karviné teploměr ukázal přes 27 stupňů. Teplotní rekord v tento den byl překonán na devíti z deseti stanic, které měří přes 30 let, mimo jiné i pražské Klementinum.

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...