Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POČASÍ BLESKOVĚ

  Příští týden to přijde! Počasí se opět změní a stejné zůstane až do května! Na co se máme téšit?

  10.04.2016 00:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Současné ochlazení je zřejmě dočasné, příští týden se má opět oteplit a až do 8. května by měly být nejvyšší denní teploty mezi 14 až 20 stupni Celsia. Při dešti budou ale nižší, naopak v některých slunečných dnech může teplota stoupat k 25 stupňům Celsia.

  Počasí lupa
  Počasí bude hodně teplé. | Facebook

  Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který včera zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Srážek spadne v následujících čtyřech týdnech průměrné nebo mírně nadprůměrné množství. Z hlediska teplot budou nadprůměrné zejména nadcházející dva týdny.

   

  Teploty budou opravdu hodně vysoké, a tak se můžeme těšit na krásný duben.
   

  V poslední dubnový týden meteorologové předpokládají průměrné teploty. Podobný by měl být i první květnový týden, kdy mohou být teploty ale i mírně vyšší než obvykle. Průměrná teplota pro celé období od 11. dubna do 8. května činí 9,6 stupně Celsia.

   

  Teplé dny zažilo Česko už počátkem tohoto týdne, kdy padaly i teplotní rekordy. V pondělí naměřili meteorologové na třech stanicích teplotu vzduchu překračující hranici 25 stupňů Celsia a na některých místech padla více než stoletá teplotní maxima pro 4. duben.

   

  V úterý bylo ještě tepleji, například v Karviné teploměr ukázal přes 27 stupňů. Teplotní rekord v tento den byl překonán na devíti z deseti stanic, které měří přes 30 let, mimo jiné i pražské Klementinum.

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...