Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  POČASÍ BLESKOVĚ!

  Počasí v dubnu: Chystá se na nás opět pohroma, nebo bude konečně jaro?

  03.04.2016 00:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Duben přinese nadprůměrné teploty, které budou šplhat až k dvaceti stupňům. Hlavně začátek měsíce bude nezvykle teplý, ale také deštivý. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

  počasí lupa
  Počasí nám udělá v dubnu radost. | Archiv

  "První a druhý týden předpovědi - 4. až 17. dubna - budou teplotně nadprůměrné. Přitom první polovina prvního týdne bude slunečná a velmi teplá, druhá polovina deštivá a chladná," sdělili meteorologové. Poslední dva dubnové týdny se již budou pohybovat kolem průměru pro dané období.

   

  Teploty by měly být v dubnu nadprůměrné, bude svítit slunce, ale pak přijde změna.
   

  Průměrná denní teplota bude po celý duben podle výhledu ČHMÚ zhruba mezi 14 a 16 stupni Celsia. Horní hranice rozpětí denních teplot se pak bude postupně posouvat ke 20 stupňům a v posledním týdnu i přes dvacítku.

   

  Zároveň přinese duben podle meteorologů nadprůměrný objem srážek. Deštivo bude pravděpodobně hlavně v příštím týdnu a v posledním dubnovém týdnu. Dlouhodobý srážkový průměr pro období od 4. dubna po 1. květen činí 37 milimetrů, tedy 37 litrů na metr čtvereční.

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...