Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  CO SE STALO?

  POŽÁR českého autobusu v Bavorsku: Hořící peklo na cestě z dovolené! 24 cestujících bylo v něm!

  28.03.2016 03:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Autobus, který vezl skupinu českých turistů z dovolené v rakouských Alpách do Liberce, začal včera večer nedaleko bavorského Řezna (Regensburg) za jízdy hořet. Řidiči se podařilo včas zastavit a nikomu z 24 cestujících se tak nic nestalo, informoval zpravodajský server listu Mittelbayerische Zeitung (MBZ). Autobus ale zcela shořel.

  Český autobus lupa
  Autobus s turisty shořel na bavorské cestě. | Baumgarten

  Autobus začal hořet na dálnici A93 u obce Teublitz zhruba dvacet kilometrů severně od Řezna. Od hraničního přechodu v Rozvadově v tu chvíli pasažéry dělilo asi 65 kilometrů.

   

  Cestující, kteří se podle listu MBZ vraceli z lyžařské dovolené v rakouském Zillertalu, začali cítit v levé zadní části vozu kouř. Řidič ihned autobus odstavil, požáru ale už zabránit nedokázal.

   

  Naštěstí se nikomu nic nestalo, řidič zastavil včas a všichni vyšli z autobusu.
   

  Hasiči na místo dorazili krátce po 19:45 SEČ a uzavřeli pro dopravu dva jízdní pruhy směrem na Weiden a Hof. Jeden z nich se otevřel až kolem 21:00 SELČ. Na likvidaci požáru se podílelo asi 100 hasičů z okolních obcí.

   

  Čechy odvezli do požární zbrojnice v Teublitzu, kde jim poskytli polévku a nápoje. K jedné ženě, které se udělalo nevolno, museli přivolat lékařskou pomoc.

   

  Čekání na náhradní autobus bylo podle listu MBZ příliš dlouhé pro dva z cestujících: na dálnici si údajně stopnuli automobil s českou poznávací značkou, kterým se vydali domů.

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...