Středa 15. srpna 2018
svátek má Hana, zítra Jáchym

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  POČASÍ BLESKOVĚ!

  Dobrá zpráva: V záplavě migrantů nas těší aspoň něco! A nejbližší 4 týdny jsou toho důkazem!

  27.03.2016 04:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Nadcházející čtyři týdny budou teplotně nadprůměrné, v některých dnech mohou maxima přesáhnout i 20 stupňů Celsia. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi počasí, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

  počasí lupa
  Jaro je konečně tady! | Archiv

  Srážek by naopak mělo spadnout méně než v předchozích letech. "Mírné oteplení z tohoto týdne bude zvolna pokračovat i v nastávajícím týdnu. V dalším období by se už průměrné týdenní teploty neměly příliš lišit, což ovšem neznamená, že v průběhu jednotlivých týdnů nebudou kolísat teploty," uvedli meteorologové.

   

  Jaro se probouzí a nadcházející týdny se ukáže v plné síle.
   

  Výraznější pokles teplot pod nulu ale už neočekávají. Dlouhodobý teplotní průměr v ČR mezi 28. březnem a 24. dubnem je sedm stupňů Celsia. Nejtepleji bylo v těchto čtyřech týdnech v roce 2009, kdy průměrná teplota dosáhla 10,8 stupně.

   

  Naopak minimum z roku 1958 má hodnotu 3,6 stupně Celsia. Průměrný úhrn srážek ve sledovaném období je 38 milimetrů, letos by ale tolik napršet nemělo. Nejvíce srážek očekávají meteorologové v týdnu od 4. do 10. dubna.

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...